PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak naprawić miasta?

  • aw/Propertynews.pl    17 stycznia 2018 - 12:07
Jak naprawić miasta?
Nagroda to 56 tys. euro dla głównego zwycięzcy (Fot. pixabay)

Każdego tygodnia na świecie trzy miliony ludzi przenosi się do miast stanowiąc coraz większe obciążenie dla infrastruktury miejskiej i usług. Wielu mieszkańców mieszka w niszczejących budynkach, inni zmuszeni są znosić słabej jakości powietrze i sieć połączeń komunikacyjnych. Jak temu zaradzić?
RICS ogłasza globalny konkurs mający na celu wyłonienie innowacyjnych rozwiązań kluczowych problemów, z którymi borykają się rozwijające się miasta na świecie.

Nagroda to 56 tys. euro dla głównego zwycięzcy. Zgłaszane w konkursie projekty powinny dostarczyć praktyczne, innowacyjne rozwiązania, które pomogą sprostać niektórym z kluczowych wyzwań.

Uczestnicy proszeni są o zastanowienie się, w jaki sposób miasta mogą zmniejszyć przestrzeń parkingową i zapewnić więcej miejsca na tereny zielone lub tanie mieszkania, co mogą uczynić popularne miasta turystyczne aby zapewnić, że pozostaną atrakcyjnym miejscem do życia w przyszłości oraz w jaki sposób miasta, które przechodzą szybką rewitalizację, mogą zapewnić udział lokalnych społeczności w korzyściach płynących z szerokich wydatków na infrastrukturę.

RICS to międzynarodową organizacja zawodowa, która propaguje i wspiera budowanie najwyższych kwalifikacji i standardów zawodowych w sektorze gruntów, nieruchomości, budownictwa i infrastruktury – zarówno w wymiarze zagospodarowywania, jak i zarządzania.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.