PARTNER PORTALU
  • BGK

Jan Bębenek pełniącym obowiązki burmistrza Połańca

  • PAP/JS    29 czerwca 2017 - 20:20
Jan Bębenek pełniącym obowiązki burmistrza Połańca
Połaniec (portalpolaniec.eu)

Premier Beata Szydło wyznaczyła Jana Bębenka do pełnienia obowiązków burmistrza Połańca (Świętokrzyskie). Dotychczasowy włodarz Jacek T., w związku z zarzutami prokuratorskimi, został zawieszony w czynnościach.
Bębenek pełni obowiązki burmistrza Pińczowa od czwartku (29 czerwca).

Jak wynika z pisma zamieszczonego na stronie internetowej połanieckiego magistratu, Bębenek ma wykonywać zadania i kompetencje burmistrza miasta i gminy Połaniec "w okresie zawieszenia w czynnościach służbowych burmistrza" Jacka T., "jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu burmistrza".

Z wnioskiem do premier - za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - o powołanie osoby do pełnienia obowiązków burmistrza Połańca, wystąpiła w ubiegłym tygodniu wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

O powołanie osoby, która przejmie obowiązki burmistrza, wystąpił do wojewody przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu. Burmistrz nie ma bowiem zastępcy, który mógłby wykonywać jego zadania.

Jak podają lokalne media, Jan Bębenek, działacz PiS z Pińczowa, jest emerytowanym nauczycielem, byłym dyrektorem jednej ze szkół podstawowych w tym mieście. Był radnym powiatu pińczowskiego, a przez cztery lata (2002-2006) - wiceburmistrzem Pińczowa, odpowiedzialnym m.in. za inwestycje.

W ub. tygodniu Jacek. T. zamieścił na jednym z portali społecznościowych oświadczenie, skierowane do mieszkańców gminy Połaniec. "Zaprzeczyłem stanowczo stawianemu zarzutowi popełnienia przestępstwa urzędniczego. Pozostając w zaufaniu do wymiaru sprawiedliwości, jestem przekonany, iż dowiodę swojej niewinności przed niezależnym sądem. Dziękuję za okazane wsparcie" - napisał burmistrz.

Jacek T. jest jedną z pięciu osób, podejrzanych w śledztwie dotyczącym m.in. przejęcia gruntów Gminy Połaniec i włączenia ich do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Zostali zatrzymani przez CBA 12 czerwca w śledztwie, które nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.