PARTNER PORTALU
  • BGK

Jan Mosiński, poseł PiS: mamy dowody, że dawna Chmielna 70 to też przykład dzikiej reprywatyzacji

  • PAP/KDS    13 lipca 2017 - 11:21
Jan Mosiński, poseł PiS: mamy dowody, że dawna Chmielna 70 to też przykład dzikiej reprywatyzacji
Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości (fot. facebook.com)

Działka przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70, też jest przykładem dzikiej reprywatyzacji. Tak uważa Jan Mosiński, poseł PiS, który jest członkiem komisji reprywatyzacyjnej. Jak podkreśla, komisja ma niezbite dowody, by to potwierdzić.
Mosiński zaznaczył w czwartek (13 lipca) w TV Republika, że komisja weryfikacyjna ogłosiła już pierwsze decyzje, dotyczące działek przy ul. Twardej 8 i 10. "Przywracamy Śródmieście mieszkańcom Warszawy, wykazaliśmy praktykę złodziejską w tym przypadku jeżeli chodzi o reprywatyzację" - powiedział poseł PiS.

W czwartek, jak przypomniał poseł, komisja będzie badać sprawę działki przy Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70.

"Dzisiaj o 11 rozpoczynamy kolejną rozprawę komisji weryfikacyjnej dotyczącą Chmielnej 70, gdzie mamy też niezbite dowody, aby stwierdzić podobnie, że mieliśmy do czynienia ze złodziejską, dziką reprywatyzacją. Dowiedziemy tego dzisiaj, oczywiście przesłuchując świadków i strony postępowania" - powiedział Mosiński.

Czytaj więcej: Reprywatyzacja. Poseł PiS chce uchylenia decyzji ws. nieruchomości przy Twardej w Warszawie

"Nie wiem, czy będzie na tym posiedzeniu Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale raczej zapewne jej oportunizm jest w dalszym ciągu akceptowalny przez Platformę Obywatelską, która kryje afery reprywatyzacyjne w Warszawie" - dodał poseł PiS.

Jego zdaniem, to PO bardziej niż sama prezydent Warszawy, bierze pełną odpowiedzialność za niemożność wyjaśnienia do końca tych - jak mówił - "procesów niezgodnych z prawem, tego złodziejstwa, wykradania majątku państwowego, wyrzucania powstańców Warszawy do piwnic, lokalów zastępczych".

Po ujawnieniu sprawy działki przy Chmielnej w 2016 roku wybuchła tzw. afera reprywatyzacyjna w stolicy. Prokuratorskie zarzuty od stycznia br. mają osoby zaangażowane w jej zwrot, m.in. b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Ratusza Jakub R. i znany "handlarz roszczeń" mec. Robert N. (obaj są w areszcie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.