PARTNER PORTALU
 • BGK

Jan Śpiewak: Mam nadzieję, że Hanna Gronkiewicz-Waltz spełni swoją groźbę

 • PAP/EM    14 lutego 2017 - 16:10
Jan Śpiewak: Mam nadzieję, że Hanna Gronkiewicz-Waltz spełni swoją groźbę

Pozwu się nie boję, na razie to jest czcze gadanie - mówi Jan Śpiewak (fot. facebook.com/janekspiewak)

Mam nadzieję, że prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz spełni swoją groźbę i wytoczy mi proces; to będzie okazja do dogłębnego wyjaśnia sprawy ogródków działkowych na Saskiej Kępie - powiedział Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała w oświadczeniu, że podejmie "stosowne kroki prawne" wobec osób, które w sposób bezprawny naruszyły lub będą naruszać jej dobre imię podważając autorytet pełnionego przez nią urzędu. Prezydent stolicy podkreśliła, że w ostatnich dniach w przestrzeni medialnej pojawiło się szereg wypowiedzi przypisujących jej rzekome popełnienie przestępstwa w związku z pełnieniem przez nią funkcji prezydenta Warszawy oraz prognozujących jej ewentualną odpowiedzialność karną.

W styczniu prokuratura wszczęła śledztwo ws działek na Saskiej Kępie i ewentualnego przyjęcia w 2008 roku korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydenta Warszawy lub jego zastępcę. To właśnie Śpiewak złożył zawiadomienie w tej sprawie.

Śpiewak był pytany, czy nie obawia się, że Gronkiewicz-Waltz podejmie kroki prawne wobec niego. "Rozumiem, że (Gronkiewicz-Waltz) będzie pozywała osoby, które naruszają jej dobre imię. Mam nadzieję, że faktycznie spełni swoją groźbę i wytoczy mi proces, ponieważ wtedy będzie możliwość dogłębnego wyjaśnienia sprawy reprywatyzacji i opracowywania planów miejscowych dla działek na Waszyngtona" - powiedział Śpiewak.

"Pozwu się nie boję, na razie to jest czcze gadanie. Pani prezydent już parę razy mówiła, że rozważa pozwy przeciwko mnie i nic z tego nie wyszło" - dodał.

Czytaj też: Hanna Gronkiewicz-Waltz mogła nie dopełnić obowiązków

Podkreślił, że zawiadomił CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przy reprywatyzacji i opracowywaniu planu zagospodarowania dla ogródków działkowych na Saskiej Kępie. "I to prokuratura zdecydowała, ze będzie również w tej sprawie prowadzić śledztwo" - wyjaśnił Śpiewak.

Podkreślił, że wpis na blogu mówiący o możliwej korupcji władz Warszawy był tylko jednym z elementów zawiadomienia. Kolejną przesłanką był, jak mówił Śpiewak, fakt, że prezydent stolicy złożyła skargę kasacyjną na korzystny dla miasta wyrok (na decyzję uchylającą zwrot terenów na Saskiej Kępie).

W poniedziałek ratusz przekonywał, że Gronkiewicz-Waltz wnosząc w 2008 r. skargę kasacyjną miała na względzie "treść ówcześnie obowiązujących przepisów prawa oraz interes m.st. Warszawy".

"W przypadku, gdyby Warszawa nie złożyła skargi kasacyjnej od wyżej wskazanego wyroku WSA skutek byłby taki, że miasto musiałoby ponownie rozpoznać wniosek o zwrot nieruchomości, wydać decyzję odmowną z ww przyczyn, co z kolei spowodowałoby konieczność wypłaty odszkodowania kwoty kilkuset milionów złotych na rzecz spółki Projekt S. Z drugiej strony ze względu na obowiązujące wówczas przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych (...) miasto nie miałoby prawa do dysponowania przedmiotowym gruntem" - podkreślał ratusz.

Czytaj też: Michał Dworczyk: Nie zdziwiłbym się, gdyby władze Warszawy nie dotrwały do końca kadencji

KOMENTARZE (4)

 • jancz, 2017-02-16 17:35:51

  Do organisra: A dlaczego mieli go przekupywać? Jeszcze PiS nie był u władzy, a już wykazywał odwagę "pójścia" pod prąd, wbrew stołecznemu establishmentowi i rzeszy cwaniaków oraz przestraszonych koniunkturalistów. Młodzieńcze! Nie daj się zaszczuć, nie zniechęcaj się! Życzę powodzenia. Nie...ch oni drżą przed Waszym, młodzieńczym i odważnym, odkrywaniem patologii. Lub, skoro uważają, że kłamiecie, bo oni przecież wszyscy są czyści, jak po umyciu w wodzie święconej, to niech oddadzą sprawę do sądu. Stać ich przecież na wynajęcie najdroższych adwokatów.  rozwiń
 • organisra, 2017-02-15 12:18:50

  Śpiewak do chóru kościelnego a nie do polityki, czy ciebie te pisiory przekupiły ?
 • efekt koncowy, 2017-02-15 07:53:46

  Spiewak ... zaczekajmy - ta sparwa potrwa ze 20 lat - i okaże się ze największy biznes zrobił Spiewak :) :)NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: