PARTNER PORTALU
  • BGK

Jan Śpiewak: nie wykluczam startu do fotela prezydenta Warszawy

  • PAP/rs    5 grudnia 2017 - 11:21
Jan Śpiewak: nie wykluczam startu do fotela prezydenta Warszawy
Jan Śpiewak, pytany w RMF.fm o kandydata PO na prezydenta Warszawy powiedział, że to człowiek, który nigdy nie musiał o nic walczyć; wszystko dostawał na srebrnej tacy. (Fot. Facebook/Jan Śpiewak)

- Nie wykluczam, że będę głosować na siebie, jeśli będzie taka okazja - mówi prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. - Jeśli sondaże będą mi dawać więcej niż 6 proc. będę bardzo mocno rozważał swoją kandydaturę na prezydenta. Jeśli nie, to zamierzam startować do rady dzielnicy i chciałbym zostać burmistrzem Śródmieścia.
Jan Śpiewak, pytany w RMF.fm o kandydata PO na prezydenta Warszawy powiedział, że Rafał Trzaskowski to człowiek, który nigdy nie musiał o nic walczyć; wszystko dostawał na srebrnej tacy. - Przyszedł tutaj do pałacu do Warszawy - ironizował.

Śpiewak przypomniał też swoją ubiegłotygodniową interwencję w biurze poselskim Trzaskowskiego w sprawie "Nycz Tower" - wieżowca, który ma powstać w centrum Warszawy. - Prosiliśmy Rafała Trzaskowskiego o zabranie głosu, żeby on chociaż zadeklarował, że nas wysłucha. Poszliśmy do niego do biura poselskiego. Nawet nie przepuścił nas przez próg - podkreślił.

Śpiewak odniósł się również do reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie oraz powiązania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz z tą sprawą. Jego zdaniem to absolutnie bulwersująca sytuacja, która pokazuje jak niskie standardy panują w warszawskim ratuszu. - Proszę sobie wyobrazić taką sytuację na Zachodzie - wiceprezes partii, która przez 8 lat rządziła Polską, jej najbliższa rodzina handluje pożydowską, kradzioną kamienicą - mówił Śpiewak.

- Myślę, że to skończyłoby karierę każdego polityka na Zachodzie. W Polsce pani Hanna Gronkiewicz-Waltz ciągle funkcjonuje, jest pełnoprawnym uczestnikiem debaty publicznej, ciągle jest wiceprezesem Platformy Obywatelskiej, ciągle jest - przede wszystkim - prezydentem Warszawy - dodał.

W sprawie reprywatyzacji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wcześniej - ocenił poseł PO i kandydat tej partii na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem prezydent powinna wziąć udział w posiedzeniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Czytaj: Rafał Trzaskowski: prezydent Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wcześniej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.