PARTNER PORTALU
  • BGK

Jan Zabielski nowym wicewojewodą podlaskim

  • PAP/AT    13 stycznia 2016 - 12:30
Jan Zabielski nowym wicewojewodą podlaskim
Jan Zabielski w przeszłości był m.in. wicestarostą monieckim (Jan Zabielski, fot.monki.pl)

Jan Zabielski został powołany na stanowisko wicewojewody podlaskiego.
Jan Zabielski, w przeszłości m.in. wicestarosta moniecki, a ostatnio radny PiS w radzie tamtejszego powiatu, został wicewojewodą podlaskim - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody Anna Idźkowska.

Zabielski ma 60 lat, z wykształcenia jest geodetą z uprawnieniami biegłego w tej specjalności. Pracował m.in. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, starostwie powiatowym w Mońkach i białostockim magistracie. W latach 2006-2010 był wicestarostą monieckim.

Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pełnomocnikiem struktur powiatowych tej partii w powiecie monieckim, właścicielem gospodarstwa rolnego. W latach 2010-2014 roku Jan Zabielski był radnym tego powiatu, mandat zdobył też w wyborach w 2014 roku. Teraz został on wygaszony w związku z powołaniem go na stanowisko wicewojewody.

Jan Zabielski będzie jedynym zastępcą wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, który swoje stanowisko objął kilka tygodni temu, rezygnując z mandatu senatorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • alicja, 2016-01-13 16:36:40

    Do Damian: stary znam bardzo dobrego psychiatrę, polecam szybką wizytę!
  • Damian, 2016-01-13 15:14:33

    13Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń