PARTNER PORTALU
  • BGK

Janusz Michałek zastąpił Piotra Wojaczka na stanowisku prezesa KSSE

  • pt/pap    3 lipca 2017 - 15:49
Janusz Michałek zastąpił Piotra Wojaczka na stanowisku prezesa KSSE
Piotr Wojaczek (fot.PTWP)

Janusz Michałek został nowym prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotychczasowy wiceprezes zastąpił kierującego od 20 lat tą największą polską specjalną strefą ekonomiczną Piotra Wojaczka.
Jak poinformowały w poniedziałek (3 lipca) służby prasowe KSSE, w piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o powołaniu zarządu spółki na kolejną kadencję w nowym składzie; nie został natomiast zmieniony skład rady nadzorczej.

W kadencji 2017-2021 KSSE pokieruje Janusz Michałek, który od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję jej wiceprezesa i zastępcy prezesa. Skład zarządu uzupełniają Barbara Piontek na stanowisku wiceprezesa - zastępcy prezesa, a także Jacek Bialik, Mateusz Rykała, Ewa Stachura-Pordzik oraz Andrzej Zabiegliński, pełniący funkcje wiceprezesów - członków zarządu kierujących jednocześnie poszczególnymi podstrefami KSSE.

Obok Janusza Michałka, także Ewa Stachura-Pordzik oraz Andrzej Zabiegliński będą kontynuowali pracę w kierownictwie KSSE. Nowopowołanymi członkami zarządu są: Barbara Piontek rekomendowana przez wojewodę śląskiego, Jacek Bialik rekomendowany przez prezydenta Gliwic oraz Mateusz Rykała rekomendowany przez prezydenta Sosnowca.

"W imieniu osób powołanych do zarządu spółki pragnę zadeklarować, że będziemy konsekwentnie realizować plany inwestycyjne i dbać o dalszy rozwój KSSE. Wśród zadań, które stawiamy przed sobą jest również opracowanie nowej strategii rozwoju spółki" - powiedział cytowany w informacji KSSE prezes Michałek.

"Musimy szukać takich sfer działalności, które pozwolą nam kompleksowo obsługiwać inwestorów, a jednym z największych wyzwań w tym obszarze jest rynek pracy. Dlatego będziemy wzmacniać nasze zaangażowanie w projekty dedykowane edukacji - szkolnictwu dualnemu, ale także innowacjom, czy rewitalizacji terenów inwestycyjnych, w tym m.in. rozwijając działalność klastrów" - zapowiedział prezes.

Związany z Żywiecczyzną nowy prezes KSSE ukończył krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą, a także studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Od 2014 r. prowadzi przewód doktorski na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, a także studia podyplomowe z zakresu MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Od 2006 r. Michałek pełnił funkcję przewodniczącego zarządu Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu, w którym m.in. od 2014 r. kierował realizacją kluczowego projektu pn. "Oczyszczanie ścieków na Żywiecczyźnie Faza I i II". W 2009 r. objął stanowisko prezesa firmy Beskid Ekosystem; w kwietniu 2016 r. został wiceprezesem KSSE.

Barbara Piontek wykłada w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, specjalizując się w koncepcji rozwoju samorządów i samorządności. Zasiada również w powołanej przez wojewodę śląskiego Społecznej Radzie Gospodarczej.

Jacek Bialik od 21 lat jest związany zawodowo z gliwicką podstrefą KSSE zarządzającą gruntami o powierzchni ponad 1000 ha, na których inwestycje o wartości 12,9 mld zł realizuje ponad 110 przedsiębiorców. W tym czasie pracował na stanowisku specjalisty do spraw infrastruktury, a także odpowiadał za obsługę inwestorów.

Mateusz Rykała dotąd był wiceprezydentem Sosnowca, odpowiadającym m.in. za kluczowe miejskie inwestycje. W latach 2010-2014 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta.

Ewa Stachura-Pordzik od 1996 r. kieruje rozwojem podstrefy tyskiej obejmującej obecnie ponad 450 ha, na których dotychczasowi inwestorzy zainwestowali ponad 5 mld zł. Jest pomysłodawczynią projektów przygotowujących do wejścia lub powrotu na rynek pracy.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • barbarakobylarz@onet.pl, 2017-07-08 09:04:02

    Szkoda,że facet mający 1,5 roku do emerytury,osiągnięcia na skalę europejską,wyniki strefy bardzo dobre musi odejść ,bo znowu mamy parcie na stołki,zresztą nie od dzisiaj,Piotr życzę Ci wszystkiego najlepszego,zdrowia i pomyślności,dopracuj do emerytury,zawsze byłeś bardzo zdolnym facetem,pracowałam... z Tobą kilka lat,dobre lata.  rozwiń