PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarnołtówek: Kierownik kolonii podejrzany o molestowanie dzieci

  • PAP/AT    2 listopada 2017 - 09:49
Jarnołtówek: Kierownik kolonii podejrzany o molestowanie dzieci
Aresztowany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane Marcinowi B. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności (fot.shutterstock)

Sąd Rejonowy w Prudniku aresztował Marcina B., podejrzanego o seksualne wykorzystywanie uczestników letniej kolonii w Jarnołtówku.
Według ustaleń śledztwa, do zdarzenia miało dojść latem tego roku podczas kolonii dla dzieci w Jarnołtówku. 43-letni Marcin B. był kierownikiem turnusu. Zdaniem prokuratury, dopuścił się zabronionych czynów seksualnych wobec co najmniej trzech uczestników wypoczynku, którzy mają mniej niż 15 lat.

"Fakt wykorzystania małoletnich zgłosiła w swoim miejscu zamieszkania mama jednego z poszkodowanych dzieci. Po tym sygnale przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma uczestnikami kolonii. Na tej podstawie Marcinowi B. przedstawiono trzy zarzuty doprowadzenia małoletnich do poddania się innym czynnościom seksualnym" - powiedział szef prudnickiej prokuratury Klaudiusz Juchniewicz.

Obecnie prokuratura czeka na opinie biegłych pedagogów, psychiatrów i seksuologa. Aresztowany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane Marcinowi B. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.