Jarosław Ferenc wygrał I turę w przedterminowych wyborach prezydenta Radomska

Zakończyło się głosowanie w przedterminowych wyborach prezydenta Radomska. Ich przeprowadzenie zarządziła premier Beata Szydło po tym, jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała ze swego stanowiska. Według nieoficjalnych wyników, z nocy z niedzieli na poniedziałek, w drugiej turze spotkają się Jarosław Ferenc z KW Razem dla Radomska (wygrał I turę) oraz Wiesław Kamiński z KW PiS. Trzeci wynik wyborów uzyskał Jacek Gębicz z KW Wspólny Samorząd.
Jarosław Ferenc wygrał I turę w przedterminowych wyborach prezydenta Radomska
Jarosław Ferenc, zwycięzca I tury w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska, podczas kampanii wyborczej - w tłusty czwartek rozdawał pączki (fot.facebook)

Jak powiedziała wieczorem w niedzielę szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona, głosowanie przebiegało spokojnie, nie było żadnych incydentów.

O fotel prezydenta walczyło sześcioro kandydatów: Ewa Drzazga (KWW Ewy Drzazgi), Jarosław Ferenc (KW "Razem dla Radomska"), Jacek Gębicz (KWW Wspólny Samorząd), Wiesław Kamiński (KW PiS), Jacek Rak (KWW Jacka Raka Kukiz'15) oraz Magdalena Spólnicka (KWW Magdaleny Spólnickiej).

Uprawnionych do głosowania było prawie 38,8 tys. osób. Komisje obwodowe pracowały od godz. 7 do 21.

Druga tura odbędzie 21 lutego. Jej faworytem będzie Jarosław Ferenc, który wygrał I turę.

Wyniki z 21 obwodowych komisji wyborczych przedstawiają się tak: Jarosław Ferenc (RdR) - 5259 głosów; Wiesław Kamiński (FSG, PiS) - 3506 głosów; Jacek Gębicz (Wspólny Samorząd) - 2016; Magdalena Spólnicka (z poparciem PO) - 1192; Ewa Drzazga (z poparciem SLD) - 902; Jacek Rak (Kukiz'15) - 437

- Dziękuję wyborcom za to, że wygrałem pierwszą turę, ale przed nami jeszcze dwa tygodnie pracy. Myślę, że 21 lutego to będzie ważny dzień dla Radomska, będziemy wtedy decydowali, czy w naszym mieście będzie "kontynuacja" czy "zmiana". Ja proponuje zmianę, dlatego będę namawiał radomszczan, żeby zagłosowali na mnie - powiedział Jarosław Ferenc podczas wieczoru wyborczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do hoopp: Ale za to jakie ogromna poparcie uzyskała kandydatka PO !! Trzy razy mniej niż kandydat PiS-u !!

wt, 2016-02-08 14:04:34 odpowiedz

Ciemny lud nie kupuje kaczyzmu ?

hoopp, 2016-02-08 13:24:18 odpowiedz

Jak widać tylko kandydat PiS jest w stanie startować pod szyldem swojej partii a reszta? Głosujcie więc dalej na kandydatów "bezpartyjnych" na potrzeby wyborów i na partie co kandydatów nie mają ....

mi, 2016-02-08 08:05:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE