PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: Aby wygrać wybory samorządowe Zjednoczona Prawica musi się poszerzać

  • PAP/JS    24 stycznia 2018 - 19:24
Jarosław Gowin: Aby wygrać wybory samorządowe Zjednoczona Prawica musi się poszerzać
Gowin wskazał, że w Porozumieniu działa bardzo wielu młodych ludzi, a w kraju cały czas trwa proces zapisywania się do jego nowej partii (Fot. PTWP)

Aby wygrać najbliższe wybory samorządowe, a potem parlamentarne, Zjednoczona Prawica powinna pozostać tak zjednoczona jak do tej pory, ale równocześnie powinna się otwierać i poszerzać - powiedział wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.
Gowin dodał, że bardzo się cieszy z tego, że do obozu Zjednoczonej Prawicy, dołącza wielu jego dawnych kolegów i koleżanek z Platformy Obywatelskiej.

"Bardzo się cieszę, że pojawiają się wśród nas także przedstawiciele bardziej konserwatywnego nurtu ruchu chłopskiego, konserwatywnego nurtu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Najbardziej się cieszę z powodu otwierania się obozu Zjednoczonej Prawicy na osoby nowe w działalności politycznej" - powiedział wicepremier na konferencji prasowej, poprzedzającej konwencję samorządową, inaugurującą kampanię wyborczą Porozumienia w Inowrocławiu.

Gowin wskazał, że w Porozumieniu działa bardzo wielu młodych ludzi, a w kraju cały czas trwa proces zapisywania się do jego nowej partii. Zaznaczył, że jego stronnictwo jest tym, które w obozie Zjednoczonej Prawicy najbardziej stawia na samorząd i uważa wybory samorządowe za niezwykle istotne.

"Trzeba otwierać się na nowych ludzi, zmierzać do centrum, prowadzić politykę nastawioną raczej na łączenie Polaków, niż eskalowanie sporów. Jestem przekonany, że od momentu powstania, w rządzie premiera Morawieckiego, nowe rozłożenie akcentów jest łatwo zauważalne i jest to dobra droga do tego zwycięstwa" - podkreślił Gowin.

Wicepremier zapowiedział, że w wyborach samorządowych, obóz Zjednoczonej Prawicy wystawi wspólne listy w wyborach do sejmików województwa, a w wyborach na niższych szczeblach, decyzja w sprawie wspólnych list, będzie zależała od lokalnych struktur Porozumienia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • głosujacy, 2018-01-24 20:58:48

    pojdą pod szyldem PiS czy zjednoczonej prawicy w obu przypadkach przegrają !!!