PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: Dla Nowoczesnej wybory samorządowe będą bardzo trudne

  • KDS    9 października 2017 - 17:42
Jarosław Gowin: Dla Nowoczesnej wybory samorządowe będą bardzo trudne
Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego (fot. Facebook/Jarosław Gowin)

Dla Nowoczesnej – mówię to bez żadnej satysfakcji czy złośliwości – wybory samorządowe będą bardzo trudne. Ta partia przez ostatnie dwa lata poświęciła mało wysiłku na rozwijanie swoich struktur - tak zapowiedzi Ryszarda Petru o zwiększeniu obecności w samorządach, komentuje premier Jarosław Gowin, lider Polski Razem.
Większa niż dotychczas obecność w samorządzie jest sprawą kluczową, podobnie jak wystawienie w przyszłorocznych wyborach swoich kandydatów na prezydentów we wszystkich miastach wojewódzkich. O takich planach mówił w sobotę (07.10) w Katowicach Ryszard Petru, szef Nowoczesnej. Jak zaznaczał, partia będzie szukać kandydatów na prezydentów, burmistrzów i radnych, którzy następnie będą "ciągnęli" listy kandydatów na radnych.

Ostateczne nazwiska osób, które w imieniu tej partii będą miały stanąć do walki w wyborach samorządowych poznamy w pierwszym kwartale przyszłego roku. - Trzeba walczyć i wierzyć w zwycięstwo - mówił Petru. - Co do zasady, chcemy wystawić swoich kandydatów we wszystkich miastach wojewódzkich - mówił Petru, pytany o to, czy Nowoczesna będzie miała swojego kandydata na prezydenta Krakowa.

Do tych zapowiedzi odniósł się Jarosław Gowin, który w poniedziałek (9.10) był z wizytą w Katowicach. - Dla Nowoczesnej – mówię to bez żadnej satysfakcji czy złośliwości – wybory samorządowe będą bardzo trudne. Ta partia przez ostatnie dwa lata poświęciła mało wysiłku na rozwijanie swoich struktur - uważa lider Polski Razem. Jak zauważa, w wyborach samorządowych trzeba mieć nie 460, tylko kilka tysięcy kandydatów. - Dla tych nowych, mniejszych partii wybory samorządowe są najtrudniejsze - zaznacza. 

Pytany, czy Polska Razem, która również nie jest gigantem politycznym, gotowa jest na takie wyzwanie, mówi tak: - Jako Polska Razem na pewno wystawimy swoich kandydatów w poszczególnych miastach czy powiatach. Natomiast w wyborach do sejmików wojewódzkich liczę na to, że powstaną wspólne listy Zjednoczonej Prawicy. 

Zaznacza też, że ZP już od dłuższego czasu przygotowuje się do wyborów samorządowych. Jednak  kandydatów na prezydentów poszczególnych miast planuje wskazać do końca tego roku. - Będzie czas na odpowiednie ich wypromowanie - wyjaśnia wybór terminu.  

Warto przypomnieć, że Gowin zdradził już, kogo widziałby na fotelu prezydenta Krakowa. Na to stanowisko promuje wiceminister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Jednak jego kandydatura spotkała się z krytyką ze strony przedstawicieli PiS

- Sytuacja, w której szef Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin, wystawia swojego kandydata na prezydenta Krakowa, a będzie już też nasz kandydat, jest nie do zaakceptowania - komentował w telewizji internetowej wPolsce.pl szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.