PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: Najmocniej w Zjednoczonej Prawicy stawiamy na samorządność

  • PAP/JS    5 marca 2018 - 20:18
Jarosław Gowin: Najmocniej w Zjednoczonej Prawicy stawiamy na samorządność
Prezes Porozumienia przypomniał, że jego stronnictwo w wyborach do sejmików województw wystawi wspólne listy z PiS oraz Solidarną Polską (Jarosław Gowin, fot.nauka.gov.pl)

Porozumienie jest ugrupowaniem, które najmocniej w Zjednoczonej Prawicy stawia na samorządność – powiedział w Katowicach jego lider, wicepremier Jarosław Gowin. Partia zyskała nowych członków w woj. śląskim i rozpoczęła tam regionalną kampanię samorządową.
Jak poinformowano, do Porozumienia dołączyło blisko 40 osób, w tym radni miast Zabrze i Bytom. "Dzisiaj zdecydowała się dołączyć do Porozumienia kilkudziesięcioosobowa grupa ludzi bardzo aktywnych, reprezentujących różne środowiska - i akademickie, i prawnicze, i przedsiębiorców. Jest w tej grupie sporo osób związanych do tej pory z PO" - powiedział Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej w Katowicach.

"Jeśli chodzi o kwestie ustrojowe, to my - w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy - jesteśmy tym ugrupowaniem, które najmocniej stawia na samorządność. Ja sam od wielu lat bardzo dużo podróżuję po Polsce, widzę jak bardzo Polska się zmienia, na pewno zmienia się na przestrzeni tych dwudziestu kilku lat bardzo pozytywnie, ale w sposób nierównomierny" - ocenił polityk.

"Dużo głębsze, trwalsze, lepsze zmiany dokonują się tam, gdzie mamy silnych samorządowców, tam gdzie są prawdziwi gospodarze małych lokalnych ojczyzn, dlatego będziemy się starali w przyszłej kadencji dążyć do tego, by rozszerzyć kompetencje samorządów" - dodał.

Czytaj też: Wojciech Hermeliński: Wybory samorządowe mogą się odbyć 4 listopada

Prezes Porozumienia przypomniał, że jego stronnictwo w wyborach do sejmików województw wystawi wspólne listy z PiS oraz Solidarną Polską, której liderem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Jeżeli chodzi o inne szczeble wyborów samorządowych - wybory burmistrzów, wójtów, prezydentów, rad powiatów, decyzje będą należały do lokalnych struktur Porozumienia - to one będą decydowały, czy wystawiać własne listy, czy wspólne z PiS, czy być może współpracować z lokalnymi komitetami samorządowymi" - wskazywał Gowin.

Senator Tadeusz Kopeć poinformował, że Porozumienie rozpoczęło w poniedziałek swoją kampanię wyborczą w woj. śląskim. "Zaczyna blisko 8-miesięczny marsz, żeby na Śląsku wreszcie, po 12 latach rządów PO, zwyciężyła Zjednoczona Prawica - PiS, Porozumienie i Solidarna Polska" - oświadczył.

Jak poinformował, obecnie w woj. śląskim struktury Porozumienia to 173 osoby, które czynnie uczestniczą w jego działalności, płacą składki członkowskie. Działa też 11 kół, a kilka kolejnych jest w budowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • andrzej bienik, 2018-03-06 17:00:16

    To tylko mowa rzeczywistość jest całkiem inna.Spłeczenstwo jest chwiejne ,ma słabość mówienia to co myśli.Wiele osób którzy przestrzegali zasad rządzących w przeszłości dziś jest dyskryminowani .wszyscy są oceniani jedną miarom. Przebacz blizniemu ,bedzisz miał i te przebaczone.Bo nie wadomo jak be...dziesz oceniany przy tych szybkich przemianach w Polsce.  rozwiń