PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: Nie poprę dwukadencyjności działającej wstecz

  • PAP/AT    23 lutego 2017 - 10:23
Jarosław Gowin: Nie poprę dwukadencyjności działającej wstecz
Różnice zdań są naturalne nawet w obrębie jednej partii - powiedział Jarosław Gowin (fot.twitter.com)

• Popieram dwukadencyjność, ale mam zasadnicze wątpliwości, czy takie rozwiązanie może działać wstecz - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
• Tego ostatniego rozwiązania nie poprę - dodał.
Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin zapowiedział że nie poprze projektu dotyczącego dwukadencyjności w samorządzie, jeżeli rozwiązanie miałoby działać wstecz. Poproszony o komentarz w tej sprawie powiedział: "Popieram dwukadencyjność, zwłaszcza gdyby towarzyszyło jej wydłużenie kadencji do 5 lat. Ale mam zasadnicze wątpliwości, czy takie rozwiązanie może działać wstecz. Tego ostatniego rozwiązania nie poprę". Dodał, że w tej sprawie poglądy w obrębie jego partii są zróżnicowane. "W tej sprawie na pewno nie będą narzucał moim posłom dyscypliny" - zapewnił.

Wicepremier, pytany o to, jak odbierana jest w rządzie i w PiS jego krytyka, odpowiedział: "Różnice zdań są naturalne nawet w obrębie jednej partii, a co dopiero w obrębie koalicji trójpartyjnej. Muszę powiedzieć, że ani ze strony premier, ani ze strony Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie spotkałem się z pretensjami, że w niektórych kwestiach ja i moja partia zajmujemy stanowisko odrębne".

Czytaj też: Ruchy miejskie mogą skorzystać na ograniczeniu liczby kadencji w samorządach

Odnosząc się do kwestii współpracy PiS z Polską Razem w kontekście wyborów samorządowych, Gowin powiedział, że "sprawa jest otwarta. - Na razie nie mamy żadnego porozumienia z PiS - jeśli zostanie ono zawarte, to będzie ono obejmowało tylko wybory do sejmików wojewódzkich. Na niższych szczeblach decyzje autonomicznie będą podejmować lokalne struktury poszczególnych partii: i PiS, i Polski Razem" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • bez złudzeń, 2017-02-23 14:24:56

    Pan Wicepremier poprze dwukadencyjność lub będzie tak że większość jego partii poprze a on się wstrzyma od głosu po ustaleniu wspólnego startu z PIS w wyborach do samorządów.