PARTNER PORTALU
 • BGK

Jarosław Gowin o projekcie ws. Warszawy: Nie tak się umawialiśmy z PiS

 • GP    2 lutego 2017 - 10:30
Jarosław Gowin o projekcie ws. Warszawy: Nie tak się umawialiśmy z PiS
Wicepremier Jarosław Gowin nie wyklucza, że trzeba się zastanowić nad Krakowem, jako centrum kolejnej metropolii. (fot. MNiSW/twitter.com)

• Po zapoznaniu się pobieżnym z propozycją PiS o ustroju Warszawy Jarosław Gowin nie jest do końca pewny, czy tak to miało wyglądać.

• - Ten projekt nie jest zgodny z tym, o czym mówiliśmy przed wyborami samorządowymi wraz z PiS i Solidarną Polską - mówił lokalnej rozgłośni radiowej wicepremier rządu.

• Za naturalne metropolie w Polsce Gowin uważa Warszawę, Kraków i Śląsk. Chce w przyszłości wrócić do tematu Krakowa jako metropolii.
Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się do propozycji posłów PiS, która ma znowelizować Ustawę o ustroju samorządowym Warszawy. Polityk na na antenie "Radia Kraków" nie pozostawił złudzeń, że o tym przed wyborami samorządowymi nie było mowy. Wywiad miał miejsce 2 lutego.

- Projekt również moim zdaniem jest kontrowersyjny - zaznaczał Gowin. - Zapoznałem się na razie tylko z omówieniem medialnym tej ustawy. Ten projekt nie jest zgodny z tym, o czym mówiliśmy przed wyborami samorządowymi wraz z PiS i Solidarną Polską - ocenił.

Jarosław Gowin jest wicepremierem w rządzie PiS i piastuje swoje stanowisko jako koalicjant PiS. 

- Mówiliśmy o czym innym - o wyłączeniu Warszawy z województwa mazowieckiego - doprecyzował w eterze lokalnej rozgłośni Gowin - Warszawa rzeczywiście przytłacza resztę regionu i wydaje się, że bardziej zasadna byłaby koncepcja utworzenia na bazie Warszawy i otaczającej ją gmin czegoś w rodzaju takiego województwa metropolitalnego.

Czy Kraków czeka podobny los co Warszawę?

- Co do Krakowa... Generalnie rzecz biorąc jestem zwolennikiem powstawania metropolii - mówił Gowin. Jako krakowiak i przeciwnik obecnego prezydenta małopolskiej stolicy Jacka Majchrowskiego, Gowin liczy na zmianę w Krakowie. - To kierunek, który sprawdza się wszędzie na świecie. W Polsce są 3 naturalne metropolie: Warszawa, Śląsk i Kraków. Ale nie sądzę, żebyśmy do Krakowa wracali w tej kadencji - kończył Gowin.

Więcej o tym jakie propozycje wobec Warszawy ma PiS i posłowie partii przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (13)

 • polityk prawicowy, 2017-03-02 00:44:55

  Do Maciej: Jako członek ugrupowania politycznego Solidarna Polska nie uczestniczyłem od 2015roku nawet w jednym spotkaniu partyjnym . Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro Widmo!!! Jarosław Gowin prawdopodobnie słusznie zauważył nie chce iść na dno z pirackim okrętem, gdyż przestępcy zawsze zostaną napi...ętnowani, jeśli nie przez prawo w państwie pseudo demokratycznym to społeczeństwo karę dotkliwą wymierzy , wszyscy znamy temat !!! Pozdrawiam. Marek.S..  rozwiń
 • Maciej, 2017-02-27 19:05:30

  Gowin pomału wypina się na PiS. Zresztą on zawsze miał zdradę w swojej naturze. Za chwilę Jarosław go "pogoni". Czeka tylko na kilku Kukizowców.
 • Polska jest jedna!, 2017-02-10 09:04:47

  Do Państwo prawa?: Solidarna nie ma żadnych struktur z wyjątkiem może trzech wyjadaczy w Rządzie którzy napychają kieszenie kosztem społeczeństwa, przytoczę słowa polityka Prawa I Sprawiedliwości Mirosław Czecha "ja już mam, wiemy że wybory przegramy lecz niech i Oni się jeszcze nachapią".... Przykre iż myślą że będziemy stali jak cielęta patrząc na największe przestępstwa z gruntami w obrebach gmin i miast jak bydło niewolnicze bez żadnych praw, z pewnością Panie wicepremierze Jarosławie Gowin się przeliczycie.  rozwiń