PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: PiS poparło postulat, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat

  • PAP/JS    12 grudnia 2017 - 21:10
Jarosław Gowin: PiS poparło postulat, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat
We wtorek Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że PiS poparło propozycję Porozumienia. fot. PTWP

Postulat Porozumienia, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat, został poparty przez Prawo i Sprawiedliwość - poinformował wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Wydłużenie kadencji Porozumienie proponowało w poprawkach do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.
W ramach prac Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego ugrupowanie Jarosława Gowina złożyło pakiet poprawek do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Jedną z zaproponowanych zmian było wydłużenie kadencji organów wykonawczych i ustawodawczych w samorządach do pięciu lat.

We wtorek Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że PiS poparło propozycję Porozumienia.

Zaproponowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym obejmują m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, a także powołanie komisarzy wyborczych wojewódzkich i powiatowych; komisarze wojewódzcy dokonać mają w terminie 3 miesięcy od wejścia ustawy w życie podziału gminy, powiatu, województwa na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa (obecnie podziału takiego dokonują władze samorządowe).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • liczydło, 2017-12-13 10:33:02

    Skoro wiedza że teraz wygrają każde wybory/m.innymi dzięki komisarzom/ to jest to pisowi na rękę ..dłużej sobie bez problemu porządzą....