PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin: Porozumienie nie wskaże kandydata na prezydenta Poznania

  • PAP/JS    20 listopada 2017 - 20:04
Jarosław Gowin: Porozumienie nie wskaże kandydata na prezydenta Poznania
Gowin przyjechał do Poznania, aby spotkać się z działaczami i sympatykami Porozumienia (Jarosław Gowin, fot.PTWP)

Nie mamy planu, by w Poznaniu wskazywać swojego kandydata na prezydenta miasta – powiedział wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Jak dodał, spodziewa się, że w stolicy Wielkopolski wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy wskaże PiS.
Prawdopodobnym kandydatem PiS na to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych jest wydawca Tadeusz Zysk.

"W wielu miastach prezydenckich my proponujemy Prawu i Sprawiedliwości naszych kandydatów jako potencjalnie wspólnych kandydatów obozu Zjednoczonej Prawicy. W Poznaniu nie mamy takiego planu; liczymy na to, że obóz Zjednoczonej Prawicy będzie miał jednego kandydata i będzie to osoba wskazana przez PiS - rzeczywiście Tadeusz Zysk jest jednym z poważnych pretendentów do tej roli" - powiedział Gowin.

Przed wyborami samorządowymi w 2014 roku, Jarosław Gowin, wówczas lider Polski Razem, poparł w Poznaniu ówczesnego prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego. Jak przekonywał na konferencji prasowej tuż przed drugą turą wyborów, Grobelny to człowiek o "krystalicznym kręgosłupie moralnym". Ostatecznie prezydentem miasta został kandydat PO Jacek Jaśkowiak, o którym Gowin mówił, że propaguje "lewackie eksperymenty i postawę kompletnie sprzeczną z duchem Poznania". Wszystko wskazuje na to, że Jacek Jaśkowiak będzie się w przyszłym roku ubiegał o reelekcję.

"Znam i cenię Ryszarda Grobelnego. Myślę, że dziś wielu poznaniaków żałuje, że nie posłuchało mojego apelu o oddanie na niego głosu. Przez te trzy lata Poznań na pewno rozwijałby się dużo lepiej" - powiedział w poniedziałek wicepremier.

Gowin przyjechał do Poznania, aby spotkać się z działaczami i sympatykami Porozumienia. Jak podkreślił, jego nowe ugrupowanie znalazło w Wielkopolsce "bardzo życzliwy odzew w kręgach samorządowców".

"Najlepszym dowodem na to jest osoba prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, który wszedł do władz nowej partii. Struktury Porozumienia w regionie dopiero się kształtują - przede wszystkim na bazie mojego dotychczasowego ugrupowania, Polski Razem. Jak silne będzie Porozumienie w Wielkopolsce przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni - zobaczymy, jakie nowe i jak liczne środowiska dołączą" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.