PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin tworzy nowe porozumienia na rzecz rozwoju samorządności

  • aw/PAP    4 listopada 2017 - 14:10
Jarosław Gowin tworzy nowe porozumienia na rzecz rozwoju samorządności
Sobotni (4 listopada) Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy (fot.twitter)

Nasze Porozumienie to porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności.  Utworzymy radę samorządową, która zajmie się reformą samorządów, a oprócz niej radę programową i radę ds. gospodarczych - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin na Kongresie Polskim Razem.
Jarosław Gowin zapowiedział wcześniej, że nazwa nowego ugrupowania to właśnie Porozumienie.

Gowin wskazał, że wśród zaproszonych na sobotni kongres gości jest wielu prezydentów miast "z wielkim doświadczeniem i dorobkiem". "Nasze Porozumienie to jest także porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności" - zapowiedział. Podziękował też "wszystkim polskim samorządowcom".

Jak mówił, na pewno po najbliższych wyborach samorządowych trzeba będzie zasiąść do rozmów na temat kolejnego etapu reformy samorządowej. "Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy wielu samorządowców i takich, którzy należą do naszego ugrupowania i takich, dla których jedyną partią jest, w cudzysłowie partią, była i będzie ich mała ojczyzna, miasto czy wieś" - mówił.

"Wokół naszego ugrupowania utworzymy radę samorządową, która weźmie na siebie ciężar wypracowania zrębów dalszej reformy samorządowej" - zapowiedział Gowin. Jak dodał, że na czele rady stanie prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

"Chcemy się wsłuchiwać w głos samorządowców, ale także głos wszystkich Polaków. Dlatego obok rady samorządowej powołamy jeszcze dwie inne rady: one będą skupiały i przedstawicieli naszej partii, i bezpartyjne autorytety. Do współpracy w radzie programowej, którą kierować będzie Zbigniew Gryglas, zapraszamy wybitnych naukowców, wybitnych ekspertów, a o radę w sprawach gospodarczych poprosimy czołowych polskich przedsiębiorców" - dodał wicepremier.

Zdaniem Gowina te rady mają wypracować koncepcją "nowego, szybkiego, dynamicznego" rozwoju Polski. 

Jarosław Gowin podczas sobotniego (4 listopada) Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych skierował "szczególne" podziękowania do Kaczyńskiego. Jak podkreślił, lider PiS jest "architektem" koalicji oraz autorem najważniejszych punktów programu obozu rządzącego, takich jak Rodzina 500 plus oraz Mieszkanie plus.

"Nie zawsze się zgadzamy i pewnie też w przyszłości nie unikniemy jakichś sporów, ale chcę żeby pan wiedział, że mamy tutaj wspólnie zaufanie do pańskiego przywództwa" - powiedział Gowin, zwracając się do prezesa PiS.

"Liczymy, że dzięki niemu (przywództwu) druga część kadencji będzie obfitować w jeszcze większe sukcesy i że w roku 2019 wspólnie pójdziemy walczyć o przedłużenie mandatu zaufania Polaków, przedłużenie mandatów do dalszych rządów Zjednoczonej Prawicy" - mówił lider Polski Razem.

Kaczyński nie był obecny na kongresie z powodu choroby. Wcześniej jego list do delegatów Kongresu odczytał szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Anna KLZ, 2017-11-15 20:50:53

    świetna nazwa PO ROZUM I MIENIE
  • Arachne, 2017-11-06 02:18:29

    Właściwie to już utworzył Porozumienie. Na dodatek mamy spore szanse aby wpłynąć na naszych włodarzy, którzy w końcu zaczną przekazywać informacje o naszych potrzebach politykom, którzy w statusie partii mają obowiązek słuchać... i wykonywać.