PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Kaczyński: Chcemy podjąć sprawę ordynacji, by zabezpieczyć wybory przed fałszowaniem

  • PAP/JS    13 października 2017 - 21:03
Jarosław Kaczyński: Chcemy podjąć sprawę ordynacji, by zabezpieczyć wybory przed fałszowaniem
Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w wyborach samorządowych i parlamentarnych (fot. pis.org.pl)

Chcemy podjąć sprawę ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych i parlamentarnych, aby zabezpieczyć je przed fałszowaniem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Spale na spotkaniu z klubami Gazety Polskiej.
"Chcemy podjąć sprawę ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych, parlamentarnych i innych wyborach, jeżeli chodzi o przedsięwzięcia o technicznym charakterze, które już proponowaliśmy w poprzednich kadencjach, które były wtedy odrzucane, a których celem jest zabezpieczenie wyborów przed fałszowaniem" - powiedział prezes PiS.

"Przezroczysta urna, kamery internetowe w każdym lokalu wyborczym podczas głosowań i liczenia głosów, nowe zasady odnoszące się do drukowania kart, nowe zasady dotyczące okresu i sposobu ich przechowywania, a także ich produkcji" - wymieniał Kaczyński.

Dodał, że "są też działania, które mają aspekt nieco polityczny". W tym kontekście wymienił "sprawę likwidacji jednomandatowych okręgów w wyborach samorządowych". "To są okręgi gdzie mamy do czynienia często z nadużyciami" - ocenił prezes PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.