PARTNER PORTALU
 • BGK

Jarosław Kaczyński: Polskie samorządy trzeba przewietrzyć

 • PAP/JS    16 lutego 2017 - 21:48
Jarosław Kaczyński: Polskie samorządy trzeba przewietrzyć
W Białymstoku Jarosław Kaczyński wziął udział w - zamkniętym dla mediów - spotkaniu z działaczami partii. (fot. PiS/twitter)

Jarosław Kaczyński zapowiedział powołanie w krótkim czasie pełnomocników ds. wyborów samorządowych.
W Białymstoku Jarosław Kaczyński wziął udział w - zamkniętym dla mediów - spotkaniu z działaczami partii.

"Przed nami ważne zadania, w tym m.in. wybory samorządowe. Powołujemy pełnomocników ds. wyborów samorządowych w każdym województwie i okręgu. Decyzje ws. pełnomocników będą centralne. Niebawem pojawią się kandydaci. Stawiamy na ludzi młodych, którzy mają duży zapał do pracy" - mówił na tym spotkaniu, cytowany na Twitterze PiS, Jarosław Kaczyński.

Przekonywał, że trzeba "zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów". "Nie chcemy wypierać nikogo z życia publicznego, kto dobrze sprawuje swoją władzę" - zapewniał lider PiS.

W wywiadzie, którego w Białymstoku udzielił miejscowemu oddziałowi TVP Kaczyński mówił, że polskie samorządy trzeba "przewietrzyć". Zaznaczał, że nie chodzi o to, by "dobrzy samorządowcy byli wypychani z areny publicznej". Zapewniał, że przydadzą się na innych stanowiskach w samorządach, np. w powiatach czy samorządach województw.

"A poza tym jest także i Warszawa, są instytucje centralne. Nam naprawdę brakuje w tej chwili ludzi doświadczonych, dobrze przygotowanych i uczciwych, bardzo mocno to podkreślam" - mówił w TVP3 Białystok szef PiS. Dodał, że "dobrzy samorządowcy" zawsze znajdą dla siebie jakieś "znaczące miejsce w życiu publicznym". "I my będziemy w tym pomagać" - powiedział.

Lider PiS w Podlaskiem Krzysztof Jurgiel powiedział dziennikarzom, że na spotkaniu sprawa samorządów nie wzbudziła kontrowersji. Mówił, że są potrzebne zmiany dotyczące samego przebiegu głosowania w wyborach czy powoływania komisji wyborczych. Decyzje w sprawie pełnomocników wyborczych PiS mają być podjęte w ciągu miesiąca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • drain the swamp, 2017-02-17 10:24:15

  Sejm i Senat też trzeba przewietrzyć! Też bez możliwości ponownego kandydowania jak ktoś już był tam 2 razy. Wciąż te same mordy, które czasem zamieniają się miejscami. To tam jest prawdziwe bagno.
 • babcia Alinka z Żoliborza, 2017-02-17 09:49:41

  Samorząd to my - wszyscy obywatele. Potrzebna nam jest edukacja ekonomiczna i obywatelska, abyśmy lepiej umieli monitorować prace wybranych radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów, posłów, senatorów i Prezydenta.
 • jan, 2017-02-17 09:45:00

  Dziadku, ty i twoi koledzy z PZPR, idźcie już wreszcie na emerytury !!!