PARTNER PORTALU
 • BGK

Jarosław Kaczyński: Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie

 • PAP/JS    20 lutego 2017 - 20:56
Jarosław Kaczyński: Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie
Jarosław Kaczyński - jak poinformowało PiS na Twitterze - podkreślił w trakcie spotkania, że "przed partią cały cykl wyborów, najbliższe będą wybory samorządowe" (fot. PiS/twitter)

• Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie - zadeklarował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii.
• Prezes PiS zapowiedział też zmiany w ordynacji wyborczej i powołanie specjalnej, partyjnej struktury ds. wyborów samorządowych.
Jarosław Kaczyński - jak poinformowało PiS na Twitterze - podkreślił w trakcie spotkania, że "przed partią cały cykl wyborów, najbliższe będą wybory samorządowe"

Jak mówił, nadszedł czas, w którym PiS zaczyna przygotowywać się do wyborów samorządowych. "Musimy być przygotowani do wysiłku i pracy, stąd powołanie nowej struktury" - mówił lider PiS cytowany na Twittrze ugrupowania. Dodał, że struktura ds. wyborów samorządowych będzie składać się z pełnomocników w każdym województwie i okręgu; pełnomocnikami zostaną parlamentarzyści, którzy pełnią pierwszą kadencję w Sejmie lub Senacie.

"Bardzo ważną kwestią jest wyborów kandydatów, którzy będą nas reprezentować" - podkreślił Kaczyński.

Podkreślił też, że zmiana ordynacji wyborczej budzi kontrowersje, szczególnie gdy chodzi o dwukadencyjność (wójtów, burmistrzów i prezydentów miast). Według uczestników spotkania prezes Kaczyński stwierdził, że zmiana nastąpi "niedługo".

Sporo pytań z sali dotyczyło projektu ustawy metropolitalnej. "Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ustawa ulegnie zmianie, będzie nowa nazwa, bezpośrednie wybory burmistrzów dzielnic, większa niezależność dzielnic, dotychczasowe zasady wyborów w gminach i wybory na zasadach większościowych do rady metropolii" - powiedział warszawski polityk PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Nowoczesny POtriota, 2017-02-21 08:34:43

  Do bezpartyjny samorządowiec: trzeba przywrócić to aby było tak jak było
 • Szukajmy tam gdzie trzeba, 2017-02-21 08:33:09

  Panie Prezesie Kaczyński - proszę przyjrzeć się raczej tej sprawie śmierdzącej lobbingiem portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html
 • bezpartyjny samorządowiec, 2017-02-21 08:01:39

  PZPR bis czyli PiS w akcji następni nieomylni w swej bufonadzie