PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Kaczyński: Trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia

  • PAP/JS    27 stycznia 2017 - 21:37
Jarosław Kaczyński: Trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia
Szef PiS w piątek (27 stycznia) wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski (fot. PiS/twitter)

Poprzez wprowadzenie zmian w samorządach nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego; trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia - mówił w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Szef PiS w piątek (27 stycznia) wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na koncie PiS na Twitterze.

Prezes PiS powiedział, że "wygrana w wyborach samorządowych będzie miała ogromne znaczenie także przez wzgląd na wybory parlamentarne". "Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 r." - powiedział Kaczyński.

"Przez wprowadzenie zmian w samorządach, nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego" - mówił szef PiS. Według niego "trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia".

Prezes PiS stwierdził ponadto, że "zmiany w ordynacji wyborczej powinny mieć m.in. charakter techniczny, by zapobiec fałszowaniu wyborów".

Kaczyński zapowiedział też stworzenie struktury partyjnej, która zajmie się przygotowaniami do wyborów samorządowych oraz wykorzystanie podczas najbliższej kampanii z "energii i entuzjazmu posłów", którzy zasiedli w parlamencie pierwszy raz.

"Musimy znaleźć odpowiednich kandydatów do wyborów samorządowych i zwiększyć liczebność partii" - powiedział szef PiS.

Ponadto podkreślił, że konieczna jest naprawa służby zdrowia. "I to nasze główne zadanie na najbliższy okres" - powiedział Kaczyński.

Mówił również, że "obecne zmiany w Polsce powodują, że niektóre grupy interesów, które na nich tracą, organizują opór". "Wprowadzenie zmian nie będzie łatwe, ale musimy się ich podjąć, aby Polska była lepsza" - powiedział szef PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • podwójny abonament, 2017-01-28 04:06:59

    Dlaczego tolerujecie syf w Zabrzu? DRUGA TWARZ ZNYKA!