PARTNER PORTALU
 • BGK

Jarosław Kaczyński: zrównoważony rozwój jest priorytetem

 • PAP/MIW    28 maja 2017 - 18:25
Jarosław Kaczyński: zrównoważony rozwój jest priorytetem
Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Strachocinie. (fot. twitter.com)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę (28.05), że dla jego ugrupowania kwestia zrównoważonego rozwoju jest priorytetowa.
• Kaczyński w niedzielę w Strachocinie (Podkarpackie) uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu klubu.

• Lider PiS powiedział dziennikarzom, że kwestia zrównoważonego rozwoju jest priorytetowa i "będzie priorytetowa w dalszej perspektywie gospodarczej".

• - Nie chcemy, aby żadne miasto w Polsce czy region wyludniały się - podkreślił.

Kaczyński, mówiąc o zrównoważonym rozwoju, stwierdził, że ta kwestia ma dwa wymiary:

- Ten ogólnopolski - taki, który ma doprowadzić do wyrównania między dużymi regionami, takimi jak na przykład Podkarpacie i Dolny Śląsk. Ma to też aspekt inny, wewnątrz poszczególnych regionów - chcemy uniknąć tej sytuacji, która się zdarza, także na Podkarpaciu, że stolica bierze najwięcej; czasami jest jeszcze jakieś uprzywilejowane miasto, a inni otrzymują mniej - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyć do tego, aby Polacy mogli "żyć z szansami w każdym miejscu w Polsce", a to zapewni zrównoważony rozwój.

- Nie chcemy, aby żadne miasto w Polsce czy region wyludniały się. Nie zależy nam na koncentracji w kilu miejscach w Polsce rozwoju siły, gospodarczej pomyślności obywateli. Chcemy, aby Polacy byli narodem spójnym także dlatego, że ma realne równe prawa nie tylko deklarowane, ale także te, które odnoszą się do codzienności i są na co dzień najważniejsze - stwierdził lider PiS.

Pytany o komentarz do słów b. prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat wystąpienia premier Beaty Szydło Kaczyński odpowiedział, że "pana Komorowskiego już dawno nie warto komentować".

- To jest przebiegający od wielu lat taki proces degradacji. Smutny, ale z tym może walczyć tylko sam pan Komorowski - dodał Kaczyński.

Komorowski skomentował ostatnie sejmowe wystąpienie premier Beaty Szydło słowami:

- To podlizywanie się najgorszej części własnych wyborców - ocenił.

Premier zadeklarowała w swoim wystąpieniu m.in., że Polska w sprawie uchodźców nie zgodzi się na żadne "szantaże ze strony Unii Europejskiej".

- Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - dodała. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • polak, 2017-05-30 18:25:04

  Kaczyński ma kompleks wzrostu jak i kompleks Unii gdzie jest traktowany jako zakompleksiony osobnik
 • Lutek, 2017-05-29 13:57:48

  Zawistny mały, prymitywny człowieczek który swoje kompleksy wylewa na innych.
 • nono, 2017-05-29 06:47:17

  Nowość! Innowacja. Lokalne biura Kancelarii Prezydenta RP w powiatach - nowe miejsca pracy u Prezydenta RP dla ok. 4 tys. osób, aby było bliżej dla zrównoważonego rozwoju, bliżej dla narodu i Polonii, bliżej dla obrony terytorialnej, bliżej dla Biura Spraw Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjat...yw Obywatelskich. Pierwsza misja - referendum konstytucyjne. Czy Prezydent RP otrzyma na to środki, aby był reprezentowany i dostępny bliżej dla wszystkich?  rozwiń