PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Wałęsa: Jestem gotowy ubiegać się o prezydenturę Gdańska

  • PAP/AT    27 lutego 2018 - 09:05
Jarosław Wałęsa: Jestem gotowy ubiegać się o prezydenturę Gdańska
Wybory samorządowe: Jarosław Wałęsa ma już program dla Gdańska (fot.shutterstock)

Europoseł Jarosław Wałęsa ma zamiar ubiegać się o fotel prezydenta Gdańska w wyborach samorządowych. - Mam już program. Przedstawię go, jak tylko zostanie ogłoszona moja kandydatura - powiedział.
Będę kandydował na prezydenta Gdańska, wtedy gdy Zarząd Krajowy PO to ogłosi - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" europoseł Jarosław Wałęsa.

"Od lat jestem gotów ubiegać się o prezydenturę Gdańska" - mówił dodając, że chciałby zostać kandydatem "zjednoczonej opozycji". "Tylko tak możemy pokonać PiS, miasto po mieście, wieś po wsi. Zjednoczeni" - uważa Jarosław Wałęsa. Zaznaczył, że ma już program dla Gdańska. "Przedstawię go, jak tylko zostanie ogłoszona moja kandydatura" - tłumaczył.

Czytaj też: Wybory samorządowe. Gdańsk i Gdynia już podzieliły Nowoczesną i PO

Europoseł pytany, czy obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który ogłosił zamiar ubiegania się o reelekcję, mógłby zostać kandydatem PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego stwierdził, że "taki scenariusz jest możliwy". Dodał, że propozycja "leżała już na stole".

Zdaniem Wałęsy "kłopoty prawne Pawła Adamowicza będą wykorzystywane w kampanii przez przeciwników politycznych". W jego ocenie Adamowicz "wyszedł przed szereg". "W tej chwili toczą się rozmowy w opozycji, aby do wyborów pójść szerokim blokiem" - tłumaczył dodając, że "opozycja wspólnie zamierza stawić opór PiS".

Czytaj też: Adamowicz odpowiada Wałęsie. "Nie mogę zawieść zaufania gdańszczan"

Pytany, czy Platforma poprze kandydaturę europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego na wiceszefa PE, w miejsce Ryszarda Czarneckiego, Wałęsa odpowiedział, że zamierza oddać na niego swój głos. Jego zdaniem "dobrze, że Ryszard Czarnecki nie będzie już wiceprzewodniczącym PE". "Nie znam drugiego tak zakochanego w sobie człowieka" - dodał. W ocenie Wałęsy Czarnecki "uwielbia ton swojego głosu". "Czarnecki zaszkodził Polsce w PE, przypinając łatkę szmalcowników i pokazał się również jako osoba zacietrzewiona" - uważa europoseł. "Mam nadzieję, że pan Krasnodębski nie będzie drugim Czarneckim" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.