PARTNER PORTALU
 • BGK

Jednak będzie poprawka ustawy o wycince drzew

 • pt/pap    28 lutego 2017 - 11:48
Jednak będzie poprawka ustawy o wycince drzew
Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach (fot.pixabay)

• Zostanie wniesiona poprawka do ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
• Jak podkreślił, poprawka uniemożliwi wycinanie drzew w większych zespołach po to, by tworzyć podstawy dla inwestycji.
Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

"Do tej ustawy zostanie wniesiona poprawka - jeszcze jej w tej chwili nie mam, jest w tej chwili opracowywana przez legislatorów - która nie uchyli tej możliwości, bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym, natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio, to znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne" - powiedział prezes PiS na konferencji prasowej.

Nowe przepisy dot. wycinki drzew wzbudziły społeczne protesty. W miniony poniedziałek Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii poinformował, że przepisy te będą zmienione,

Jacek Sasin (PiS) zadeklarował w poniedziałek, że na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą dotyczącą wycinki drzew. Jednocześnie zapowiedział, że nie ma możliwości, aby powrócić do poprzednio obowiązujących przepisów. PO złożyła w Sejmie projekt, który zakłada powrót do zasady, że to gmina wyraża zgodę na wycinkę drzew.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • byłysPZP, 2017-03-01 11:27:59

  Twoja wolność twoje drzewo twój LAS twoje dziecko twój brzuch twoja krowa twój pies twoja woda twoja gleba. Zabić prawem właściciela ? W twoim piecu pal twoje śmieci. A po was WYBORCY choćby PUSTYNIA WOLNOŚCI.Halo ! Tu "Ziemia, planeta ludzi"
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-02-28 15:08:21

  Nie należy ingerować w gospodarowanie na prywatnych posesjach. Natomiast trzeba pilnować miejskiej zieleni.
 • wyborca, 2017-02-28 13:56:40

  "Nowe przepisy dot. wycinki drzew wzbudziły społeczne protesty" niby kto i gdzie protestował. Polacy oczekiwali tej zmiany ponad 15 lat. Jeśli pod presja loby przekrętnych polityków i garstki lewaków podejmuje się decyzje o prawie dla wszystkich to ja dziękuję za dobra zmianę.Mój ogród mo...je decyzje. Nie po to moi przodkowie przelewali za wolną Polskę by nadal komunisci, postmodernisci i cwaniacy dalej mną rządzili. Przywrócenie władania własnością (niekradzioną, niereprywatyzowaną) jest testem na owoce tej władzy.  rozwiń