PARTNER PORTALU
 • BGK

Jerzy Buzek popiera kandydaturę Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia

 • PAP/AKC    27 kwietnia 2018 - 12:02
Jerzy Buzek popiera kandydaturę Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia
Kazimierz Ujazdowski, kandydat PO na prezydenta Wrocławia (fot.ujazdowski.pl)

Kazimierz Ujazdowski, oprócz doświadczenia prawniczego, doświadczenie poselskiego, reprezentuje wielkie doświadczenie europejskie - mówi Jerzy Buzek. Były premier popiera kandydaturę Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Oprócz Ujazdowskiego start w wyborach zapowiedziało czterech innych kandydatów.
 • Cieszę się, że Kazimierz M. Ujazdowski wyraził gotowość kandydowania na prezydenta Wrocławia – powiedział europoseł PO Jerzy Buzek.
 • Jego zdaniem miasto potrzebuje prezydenta reprezentującego europejski rozmach. W opinii byłego premiera, Ujazdowski jest idealnym kandydatem. 
 • Walkę o fotel prezydenta na razie zapowiedzieli: Michał Jaros, Mirosława Stachowiak-Różecka, Jerzy Michalak oraz Robert Butwicki. 

Europoseł Kazimierz M. Ujazdowski to kandydat PO w wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia. Ujazdowski w przeszłości był m.in. wiceprezesem PiS; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek podczas wspólnej konferencji prasowej Buzek przypomniał swoją wieloletnią współpracę z Ujazdowskim. - Cieszę się, że Kazimierz Ujazdowski wyraził gotowość kandydowania na prezydenta Wrocławia; to miasto potrzebuje prezydenta reprezentującego europejski rozmach - powiedział były premier.

Przypomniał, że Wrocław w 2016 r. był Europejską Stolicą Kultury, a dziś - jak mówił - jest "w pewnym sensie europejską stolicą nauki". W tym kontekście Buzek wymienił m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT +.

- Wrocław, aby zrealizować swoje plany i marzenia wrocławian potrzebuje rozmachu europejskiego. Kazimierz Ujazdowski, oprócz doświadczenia prawniczego, doświadczenie poselskiego, reprezentuje wielkie doświadczenie europejskie - mówił Buzek.

Dodał, że Ujazdowski jest "osobą niezależną w swoich sądach". - Ma stabilne poglądy, zawsze bronił takich wartości jak: państwo prawa, przestrzeganie norm, na które umówiliśmy się wchodząc do UE - w tym trójpodział władzy. To jest bardzo cenne byśmy nie zgubili tego drogowskazu, który nam prześwieca od 1989 r. i który został sformułowany przez Solidarność jeszcze w latach 80. XX w. - powiedział Buzek.

Ujazdowski był pytany o kandydaturę posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, która jako przedstawicielka Zjednoczonej Prawicy wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. - Tak jak miałem odwagę samotnie bronić niezależność Trybunału Konstytucyjnego, tak też skutecznie obronię Wrocław przed chorobą, która toczy Polskę, przed centralizmem, dzieleniem Polaków na dobrych i złych, przed pazernością oraz tolerowaniem postaw nacjonalistycznych - mówił Ujazdowski.

We Wrocławiu, walkę o fotel prezydenta, oprócz Ujazdowskiego, na razie zapowiedzieli: poseł Nowoczesnej Michał Jaros, posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka, Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy oraz przedsiębiorca Robert Butwicki, popierany przez partię Wolni i Solidarni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Prof. Glass, 2018-04-30 13:27:52

  Śmieszny Bluzek i jego prześmieszny kandydat warci są siebie! Coś zrobił jeden i drugi dla dobra obywateli tego kraju! Myślicie, że jesteśmy wymóżdżeni i nic nie pamiętamy! Przyjdzie czas rozliczeń pseudoprofesorku