PARTNER PORTALU
  • BGK

Jerzy Cypryś przewodniczącym sejmiku województwa podkarpackiego

  • PAP/AT    25 stycznia 2016 - 13:50
Jerzy Cypryś przewodniczącym sejmiku województwa podkarpackiego
Cypryś był szefem klubu radnych PiS w sejmiku (Jerzy Cypryś, fot.facebook.com)

Jerzy Cypryś z klubu PiS został wybrany na przewodniczącego sejmiku woj. podkarpackiego. Za jego kandydaturą zagłosowało 19 radnych. Na konkurenta Cyprysia, szefa klubu radnych PSL Wiesława Ladę, głosowało 11 radnych.
W podkarpackim 33-osobowym sejmiku rządzi PiS, który ma 18 radnych, klub PSL liczy 9 osób, PO ma 5 radnych, jedna radna jest niezrzeszona.

Nowy przewodniczący po głosowaniu podziękował za poparcie. "Te głosy traktuję jako zobowiązanie, a te głosy, które nie były oddane na mnie traktuje jako zadanie do przekonania do mojej osoby. Mam nadzieję, że po pewnym czasie każdy radny będzie mógł powiedzieć o mnie, że to nasz przewodniczący" - podkreślił.

Cypryś do poniedziałku był szefem klubu radnych PiS w sejmiku. Przed sesją na posiedzeniu klubu zrezygnował z tej funkcji, nowym szefem klubu został Wojciech Zając.

Czytaj też: Bogdan Romaniuk wicemarszałkiem województwa podkarpackiego

Dotychczasowy przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz z PiS złożył rezygnację. Jak tłumaczył w trakcie poniedziałkowej sesji powodem tej decyzji było objęcie przez niego funkcji dyrektora oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie.

Dodał, że obie funkcje wiążą się z "ogromną ilością obowiązków". "Dlatego nie sposób dobrze wywiązać się z tych obowiązków. Nie znoszę bylejakości, dlatego proszę nie dopatrywać się sensacji w mojej decyzji i proszę o uszanowanie mojego zdania i zrozumienie mojej sytuacji" - mówił Borcz.

Radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem jego rezygnacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wtp, 2016-11-21 22:14:36

    Jerzy,gratuluję .Wanda z legnicy.