Jerzy Cypryś przewodniczącym sejmiku województwa podkarpackiego

Jerzy Cypryś z klubu PiS został wybrany na przewodniczącego sejmiku woj. podkarpackiego. Za jego kandydaturą zagłosowało 19 radnych. Na konkurenta Cyprysia, szefa klubu radnych PSL Wiesława Ladę, głosowało 11 radnych.
Jerzy Cypryś przewodniczącym sejmiku województwa podkarpackiego
Cypryś był szefem klubu radnych PiS w sejmiku (Jerzy Cypryś, fot.facebook.com)

W podkarpackim 33-osobowym sejmiku rządzi PiS, który ma 18 radnych, klub PSL liczy 9 osób, PO ma 5 radnych, jedna radna jest niezrzeszona.

Nowy przewodniczący po głosowaniu podziękował za poparcie. "Te głosy traktuję jako zobowiązanie, a te głosy, które nie były oddane na mnie traktuje jako zadanie do przekonania do mojej osoby. Mam nadzieję, że po pewnym czasie każdy radny będzie mógł powiedzieć o mnie, że to nasz przewodniczący" - podkreślił.

Cypryś do poniedziałku był szefem klubu radnych PiS w sejmiku. Przed sesją na posiedzeniu klubu zrezygnował z tej funkcji, nowym szefem klubu został Wojciech Zając.

Czytaj też: Bogdan Romaniuk wicemarszałkiem województwa podkarpackiego

Dotychczasowy przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz z PiS złożył rezygnację. Jak tłumaczył w trakcie poniedziałkowej sesji powodem tej decyzji było objęcie przez niego funkcji dyrektora oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie.

Dodał, że obie funkcje wiążą się z "ogromną ilością obowiązków". "Dlatego nie sposób dobrze wywiązać się z tych obowiązków. Nie znoszę bylejakości, dlatego proszę nie dopatrywać się sensacji w mojej decyzji i proszę o uszanowanie mojego zdania i zrozumienie mojej sytuacji" - mówił Borcz.

Radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem jego rezygnacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jerzy,gratuluję .Wanda z legnicy.

wtp, 2016-11-21 22:14:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE