PARTNER PORTALU
 • BGK

Jerzy Michalak kandydatem Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na prezydenta Wrocławia

 • PAP/KDS    28 października 2017 - 15:04
Jerzy Michalak kandydatem Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na prezydenta Wrocławia
Jerzy Michalak z zawodu jest adwokatem (fot. Facebook/Jerzy Michalak)

Jerzy Michalak, adwokat i członek zarządu województwa dolnośląskiego jest kandydatem Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Wrocławia. To druga oficjalna kandydatura obok poseł PO prof. Alicji Chybickiej.
Michalak z zawodu adwokat to członek zarządu województwa dolnośląskiego, a przed laty radny miejski. Do samorządu startował ze wspólnej listy klubu radnych obecnego prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej.

- Chcemy budować Wrocław kompaktowy, miasto które będzie służyć mieszkańcom. Nie zapominamy o z sąsiadujących z miastem gminach i chcemy rozwijać się w ramach aglomeracji - mówił Michalak.

Dodał, że jednym z najważniejszych zadań jest walka ze smogiem, zbudowanie aglomeracyjnej komunikacji zbiorowej i dalszy rozwój przestrzeni miejskiej.

Powiedział, że obecnie we Wrocławiu są zjawiska, które można oceniać pozytywnie np. system opieki społecznej i edukacja.

Rafał Dutkiewicz zapowiedział kilka miesięcy temu, że nie będzie kandydował na piątą kadencję. W publicznych wystąpieniach mówił jednak, że zgłaszanie kandydata DRS już teraz, zanim nie jest znana ordynacja wyborcza, jest decyzją przedwczesną. Dutkiewicz zaproponował, by wspólnego kandydata różnych środowisk wyłonić w prawyborach.

Platforma Obywatelska oficjalnie zgłosiła jako swą kandydatkę prof. Alicję Chybicką, posłankę PO i szefową kliniki onkologii i hematologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Chybicką poparły wrocławskie struktury PSL. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • Akowiec, 2017-10-29 19:53:21

  Karol Przywara na prezydenta to najlepszy kandydat.
 • Brara, 2017-10-29 16:44:47

  Kandydat wydaje się interesujący. Nie mogę się już doczekać wyborów, będzie się działo
 • Aktywista, 2017-10-29 15:25:54

  Super! W końcu czas na zmiany