PARTNER PORTALU
  • BGK

Jerzy Polaczek szefem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?

  • pt    8 czerwca 2017 - 18:05
Jerzy Polaczek szefem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Polaczek. (fot. Facebook)

Są pierwsi kandydaci na stanowisko szefa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego oraz Jerzy Polaczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Piekar Śląskich.
Metropolia powstanie 1 lipca. We wrześniu, najdalej w październiku, trzeba będzie wybrać jej władze. Pojawiły się nazwiska pierwszych kandydatów do kierowania metropolią.
Jak pisze Gazeta Wyborcza pierwsze to Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego, w przeszłości związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Druga kandydatura to Jerzy Polaczek, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Piekar Śląskich. W latach 90. był w mieście radnym i wiceprezydentem, z kolei w latach 2006-2007 stał na czele Ministerstwa Transportu. W 2007 r. odszedł z PiS, ale do partii wrócił w 2010 r.

Według Wyborczej kandydaturę Polaczka mogłyby poprzeć Katowice oraz Bytom. Ciepło o Jerzym Polaczku wyraża się też Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Za Polaczkiem może przemawiać także fakt, że był wiceministrem transportu, a właśnie zadania transportowo-komunikacyjne będą jednymi z najważniejszych w pracach metropolii.

Z kolei Kazimierza Karolczaka chcą poprzeć m.in. Gliwice, Tychy, Sosnowiec oraz inne miasta Zagłębia – pisze GW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.