PARTNER PORTALU
 • BGK

Jest akt oskarżenia przeciwko prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu

 • PAP/AT    8 września 2017 - 09:55
Jest akt oskarżenia przeciwko prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu
Prezesowi NIK prokurator zarzuca popełnienie czterech przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska (fot.pixabay.com)

Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, byłemu posłowi na Sejm - Janowi B. i Pawłowi A. - kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK - poinformowała Prokuratura Krajowa.
Prezesowi NIK prokurator zarzuca popełnienie czterech przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska: Dyrektora Delegatury NIK w Łodzi, Wicedyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie i Wicedyrektora Departamentu Środowiska NIK, a także podżeganie do popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez ówczesnego Wiceprezesa NIK - Mariana Cichosza w związku z postępowaniem konkursowym na stanowisko Dyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie.

Byłemu posłowi Janowi B. prokurator zarzuca podżeganie do popełnienia przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowisko Dyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie i Wicedyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie, a także podżegania do przekroczenia uprawnień przez ówczesnego Wiceprezesa NIK - Mariana Cichosza.

Pawłowi A. - kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK w akcie oskarżenia zarzucono przekazywanie Janowi B. informacji oraz materiałów, które uzyskiwał w związku z wykonywaniem czynności kontrolnych objętych tajemnicą kontrolerską NIK.

Oskarżeni nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Akt oskarżenia trafił do sądu 31 sierpnia 2017 r. Skierował go Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Oskarżonym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (5)

 • obserwator, 2017-11-02 09:41:34

  Ten to nawywijał, i to nie tylko z konkursami, bo zabetonował NIK. Chyba PIS roztoczył nad nim parasol ochronny, bo jakoś nie może dojść do wywalenia Go z fotela prezesowskiego, za co bierze grubą kasę, w tym sowite nagrody, a postępowanie karne kojarzy się ze ściganiem króliczka.
 • Anna KLZ, 2017-09-10 09:45:04

  oficjalnie p. P. Jaki vice minister Sprawiedliwości, powiedział że w Opolu ? muszą być obsadzone stanowiska Osobami - Ludźmi którzy gwarantują realizację założonego programu[...] , Czy po zmianach, bo wszystko zmienia się, nastąpi postępowanie procesowe Jego działań w tym zakresie? Może przyczyna le...ży w naszej mentalności pozaborowej, gdyż wiecznie sabotażujemy działania prospołeczne? Nie dorośliśmy do czasów XXI wieku, ale umiemy korzystać ze zdobyczy technologicznych. NP.: najlepszą karą winno być obniżenie takiemu korupcjogennemu panu wynagrodzenia wraz ze świadczeniem emerytalnym do minimum egzystencjalnego na okres 10 lat.  rozwiń
 • doradca, 2017-09-08 16:30:28

  A mówiłem mu, ni czepiaj się nikogo z PiS-u, pochwal parę razy obecny rząd, prezesa i cały PiS. Nie posłuchał to teraz będzie miał nauczkę.