PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest nowy wójt gminy Boćki, to Dorota Kędra-Ptaszyńska

  • PAP/GP    24 lipca 2017 - 06:20
Jest nowy wójt gminy Boćki, to Dorota Kędra-Ptaszyńska
Poprzednik Doroty Kędry-Ptaszyńskiej zdecydował pracować w administracji rządowej. (fot.: gminabocki.pl)

Dorota Kędra-Ptaszyńska, startująca z ramienia Polski Razem, wygrała w drugiej turze wyborów na wójta gminy Boćki (Podlaskie) - poinformowano w niedzielę (23 lipca) w nocy Gminna Komisja Wyborcza w tej miejscowości. Kędra-Ptaszyńska zdobyła 1235 głosów.
Przedterminowe wybory były konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył w kwietniu rezygnację i przyjął posadę w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W drugiej turze wyborów zmierzyli się: radna sejmiku województwa podlaskiego z ramienia Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Dorota Kędra-Ptaszyńska oraz Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) - KWW Przyjazny Samorząd.

Jak poinformowała w niedzielę w nocy PAP przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Boćkach Walentyna Karnaszewska, Kędra-Ptaszyńska wygrała większością głosów, zdobyła 1235, natomiast Łukaszewicz - 1075 głosów.

Uprawnionych do głosowania było ponad 3,8 tys. wyborców. Głosowanie w niedzielę odbywało się od godz. 7.00-21.00 w pięciu obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja wyborcza wyniosła 59,2 proc.

Przedterminowe wybory wójta gminy Boćki musiały się odbyć, ponieważ w kwietniu z funkcji zrezygnował wieloletni wójt tej gminy Stanisław Derehajło. Złożył mandat i przyjął posadę w MNiSW jako doradca ministra Jarosława Gowina. Derehajło, podobnie jak jego szef, jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i działa w zarządzie krajowym tej partii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.