PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest podręcznik o programie 500+

  • pt    22 lutego 2016 - 10:11
Jest podręcznik o programie 500+
Podręcznik do programu 500+ jest już dostępny. (fot.mrpips.gov.pl)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało podręcznik instruktażowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus”.
• Podręcznik ma być wsparciem przy szkoleniach samorządowców, które ruszyły 19 lutego.
Ministerstwo Rodziny opublikowało podręcznik instruktażowy dotyczący programu „Rodzina 500 plus” przygotowany przez ekspertów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Zależy nam na tym, abyście byli państwo jak najlepiej przygotowani do obsługi programu, potrafili odpowiedzieć na wątpliwości rodzin oraz mieli wszystkie niezbędne narzędzia do pracy przy realizacji tego zadania – mówi Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny i pracy.

Czytaj: Jak poradzić sobie z 500+? Ruszają szkolenia dla pracowników samorządowych

Jako dodaje, program „Rodzina 500 plus” to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin. Celem programu jest pomoc w wychowywaniu dzieci, a także odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w naszym kraju. Według prognoz, w ciągu dziesięciu lat, dzięki programowi będziemy mieli 278 tys. dodatkowych urodzeń.

Resort zapewnił, że odpowiednio przygotuje pracowników gmin do wdrażania programu. 19 lutego MRPiPS rozpoczęły się już szkolenia we wszystkich województwach, które prowadzą pracownicy ministerstwa. Teraz samorządy otrzymały także podręcznik instruktażowy do ustawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.