PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest wniosek o areszt dla prezydenta Tarnobrzega

  • PAP/TK    23 lutego 2018 - 12:04
Jest wniosek o areszt dla prezydenta Tarnobrzega
Sąd zdecyduje, czy prezydent Tarnobrzega spędzi najbliższe miesiące w areszcie (Fot. wikipedia.org)

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla prezydenta Tarnobrzega. Grzegorz K. jest podejrzany o przyjęcie łapówki. Został zatrzymany przez CBA na gorącym uczynku w środę 21 lutego.
Dziś (23 lutego 2018 roku) prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Grzegorza K. - Prezydenta Miasta Tarnobrzega, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten ma zostać rozpoznany przez Sąd jeszcze dziś.

Wczoraj (22 lutego 2018 roku) w godzinach popołudniowych prokurator ogłosił Grzegorzowi K. zarzut i przesłuchał go w charakterze podejrzanego. Prezydent Miasta Tarnobrzega podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego.

Podejrzany Grzegorz K. został zatrzymany 21 lutego 2018 roku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Delegatury w Rzeszowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.