PARTNER PORTALU
  • BGK

Joanna Lipińska-Piekarska nową przewodniczącą SLD w Krakowie

  • PAP/rs    4 grudnia 2017 - 10:51
Joanna Lipińska-Piekarska nową przewodniczącą SLD w Krakowie
W październiku tego roku krakowskie struktury SLD zostały zlikwidowane. (Fot. Shutterstock.com)

Joanna Lipińska-Piekarska została nową przewodniczącą Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krakowie – poinformował w poniedziałek przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD Ryszard Śmiałek.
W październiku tego roku krakowskie struktury SLD zostały zlikwidowane. Jak wówczas informowano, decyzja ta wynikała z braku współpracy dotychczasowej przewodniczącej i zarządu partii z innymi członkami SLD oraz małopolską radą partii. Utworzeniem nowych struktur do końca roku miała zająć się powołana do tego celu komisarz Małgorzata Potocka.

Podczas sobotniego zjazdu nową przewodniczącą SLD w Krakowie wybrana została Joanna Lipińska-Piekarska, a sekretarzem Sławomir Brodziński. Dokonano także wyboru 11-osobowej Rady Krakowskiej SLD oraz 3-osobowej Komisji Rewizyjnej.

Joanna Lipińska-Piekarska jest pracownikiem Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa i wiceprzewodnicząca Związków Zawodowych Pracowników Urzędu Miasta Krakowa. W swoim wystąpieniu programowym podkreśliła, że jej celem jest jedność wszystkich członków SLD w Krakowie oraz zdecydowane zwiększenie ich aktywności mieście, co powinno przynieść efekt w postaci wprowadzenia kilku osób z SLD do Rady Miasta Krakowa.

Nowy sekretarz SLD w Krakowie Sławomir Brodziński jest sekretarzem Towarzystwa Kultury Świeckiej w Krakowie i członkiem Rady Stowarzyszenia "Kuźnica".

Jak poinformował Śmiałek, w Krakowie działa obecnie sześć kół SLD, a członków partii jest ponad 200.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.