PARTNER PORTALU
 • BGK

Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta Poznania

 • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 15:04
Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta Poznania
Jestem politykiem, który cieszy się dużą popularnością. Jestem jednym z bardziej aktywnych polityków w Sejmie - wymienia swoje atuty posłanka "N" (fot.nowoczesna.org)

Do końca stycznia dowiemy się, czy posłanka nowoczesnej Joanna Schmidt wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Jest jednym z potencjalnych kandydatów na prezydenta Poznania.
 • Joanna Schmidt powiedziała w poniedziałek (8.01), że decyzja w tej kwestii powinna zapaść do końca stycznia, a najpóźniej w marcu powinno być znane nazwisko ewentualnego kandydata Nowoczesnej na prezydenta miasta.
 • Nie jest wykluczone, że "N" poprze szykującego się do startu w wyborach obecnego prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka (PO).
 • Każdy wariant jest możliwy, trzeba jednak pamiętać, że w skali kraju to w Poznaniu Nowoczesna ma najwyższe, ok. piętnastoprocentowe poparcie - podkreśla Schmidt. 

- W ubiegłym tygodniu było pierwsze posiedzenie nowego zarządu Nowoczesnej. Przyjęto uchwałę upoważniającą szefową partii Katarzynę Lubnauer do prowadzenia rozmów koalicyjnych; teraz cała rzecz ma przyspieszyć. Zakładamy, że do końca stycznia, po rozmowach z liderami PO, SLD czy PSL, szefowa ugrupowania powie, w jakiej formie będziemy iść do wyborów samorządowych - powiedziała Schmidt.

Posłanka podkreśliła, że to w stolicy Wielkopolski Nowoczesna cieszy się szczególnie dużym poparciem. Nie można więc wykluczyć, że tu ugrupowanie wystawi własnego kandydata.

Czytaj więcej: Wybory samorządowe 2018: Nazwiska kandydatów w miastach wojewódzkich

- Każdy wariant jest możliwy, trzeba jednak pamiętać, że w skali kraju to w Poznaniu Nowoczesna ma najwyższe, ok. piętnastoprocentowe poparcie. Chcielibyśmy wykorzystać ten potencjał. Jeżeli postawimy na wariant osobnego startu w Poznaniu, są trzy osoby rozpatrywane jako potencjalni kandydaci - powiedziała Schmidt. Przyznała, że jest jedną z osób branych pod uwagę. Nie chciała mówić, kto jeszcze jest rozpatrywany jako potencjalny kandydat Nowoczesnej.

Pytana, co odróżnia ją od prezydenta Jaśkowiaka i jakie są jej atuty powiedziała, że ma "inną niż prezydent Jaśkowiak wizję zarządzania miastem".

- Jestem politykiem, który cieszy się dużą popularnością. Jestem jednym z bardziej aktywnych polityków w Sejmie - z polityków poznańskich zapewne najbardziej aktywnym. Ciężko pracuję w Sejmie i w regionie na rzecz Nowoczesnej. Skutecznie prowadzę wszystkie projekty, których się podejmuję - zapewniła.

Czytaj więcej: Wybory samorządowe 2018: Wyniki poznawać mamy na bieżąco

Jak dodała, relacje Nowoczesnej z obecnym prezydentem Poznania są dobre i jeśli będzie taki sygnał, że dogadujemy się co do wspólnego kandydata, nie będzie problemów z przystąpieniem do stołu negocjacyjnego z Platformą Obywatelską.

Przewodnicząca regionalnych struktur Nowoczesnej Katarzyna Kierzek Koperska powiedziała, że przy ostatecznym wyborze ewentualnego własnego kandydata w Poznaniu pod uwagę będzie brana m.in. jego rozpoznawalność i wola zaangażowania w sprawy miasta.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

 • Agnieszka , 2018-01-09 08:00:57

  Ratujmy Kobiety, a Pani Schmidt nadal obcy fakt, że jest kobietą. Wypowiedzi podczas protestów czy zachowanie podczas wydarzeń walki z przemocą kiedyś w lutym na Placu Wolności w Poznaniu, tylko to potwierdzają. Fałsz. Jest - kandydatem ( nie kandydatką)
 • Bogdan Warturek, 2018-01-08 19:17:54

  Nowy program Platformy Joanny z Nowoczesnej. -podnieść wiek emerytalny 67 lat -przywrócić gimnazja -zakupić caracale -odebrać 500+ -wstrzymać mieszkanie + -rozwiązać CBA -przyjąć emigrantów -wznowić ogłoszenia w G. Wyborczej -sfinansować teatr Jandy i "Klątwę" -otworzyć knajp...ę u Sowy -TK w całości dla PO i .N A mnie się wydaje, że ta Joanna ma takie kwalifikacje bycie prezydentem Poznania, jak ja bycie Dalaj Lamą. Ona teraz chce latać na Maderę za kasę samorządową z Ryśkiem? O kuźwa !!!!  rozwiń