PARTNER PORTALU
  • BGK

Józef Domański nowym burmistrzem Trzebiatowa

  • aw    23 maja 2016 - 09:07
Józef Domański nowym burmistrzem Trzebiatowa

Józef Domański wygrał wybory na burmistrza Trzebiatowa. (fot.facebook)

• Mieszkańcy Trzebiatowa w niedzielnych (22 maja) wyborach przedterminowych wybrali nowego burmistrza.
• O stanowisko walczyło czterech kandydatów: Stefan Warcholak, Józef Domański, Małgorzata Wysoczańska i Bogusław Barański.
• Najwięcej głosów zdobył Józef Domański (PO), który uzyskał ponad 66 proc. poparcia.
Frekwencja w niedzielnych (22 maja) wyborach na burmistrza Trzebiatowa wyniosła 36 procent. Startujący w nich Józef Domański - zdobył ponad 66 proc. i to on będzie rządzić tym 10-tysięcznym miastem w województwie zachodniopomorskim.

Domański ma 68 lat i do tej pory był dyrektorem Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie. Od 2014 r. jest też radnym powiatowym. Jako jeden z priorytetów w kampanii wymieniał on poprawę sytuacji finansowej gminy.

Przypomnijmy, o stanowisko burmistrza Trzebiatowa walczyło czterech kandydatów: Bogusław Barański zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Solidarna Gmina", Józef Domański z PO, Stefan Warcholak z PSL i Małgorzata Wysoczańska z PiS.

Przedterminowe wybory w Trzebiatowie zarządził premier po tym, jak mieszkańcy w referendum pod koniec lutego bieżącego roku zdecydowali o odwołaniu z funkcji burmistrza Zdzisława Matusewicza. Jego przeciwnicy wytykali mu niekompetencję i niegospodarność oraz stały konflikt z radą miasta.

Sam Matusewicz podkreślał, że za jego kadencji bezrobocie w Trzebiatowie było najniższe w powiecie, a dług gminy zmniejszył się o 14 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • 9j9, 2016-06-15 10:48:12

    dobra zmiana zbiera żniwa z samorządach:D