PARTNER PORTALU
  • BGK

Jóźwiak: stałem się zakładnikiem walki politycznej

  • aw/PAP    8 września 2016 - 14:36

- Stałem się zakładnikiem walki politycznej wymierzonej przeciw prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz; oddałem się do jej dyspozycji - napisał w oświadczeniu Jarosław Jóźwiak.
Gronkiewicz-Waltz przyjęła jego rezygnację z funkcji wiceprezydenta, zastąpi go Witold Pahl.

Jóźwiak jako wiceprezydent stolicy odpowiadał w ratuszu m.in. za sprawy reprywatyzacji.

"Widząc, że stałem się zakładnikiem walki politycznej wszystkich stron konfliktu, wymierzonej przeciwko pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, dziś rano oddałem się do jej dyspozycji" - napisał Jóźwiak w oświadczeniu, które zamieścił m.in. na Twitterze.

Podkreślił, że w czwartek (8 września) kończy swoją blisko 10-letnią przygodę z samorządem warszawskim, a Warszawa przez ostatnie lata była jego ukochanym miastem "w chwilach radosnych i chwilach trudnych, katastrofy smoleńskiej, powodzi w 2010 r. czy pożaru mostu (Łazienkowskiego - PAP)".

"Muszę to przyznać, jestem pracoholikiem zakochanym w swojej pracy, pracy, w której na co dzień zmienialiśmy rzeczywistość wokół nas. Dziś z podniesionym czołem mogę spacerować po mieście i z dumą patrzeć na Fontanny Multimedialne, Veturilo czy Trakt Królewski i wiedzieć, że mam w tym swoją cegiełkę. Szczególnie dumny jestem z budżetu partycypacyjnego, mojego dziecka, który dał realny wpływ mieszkańcom na podejmowane decyzje. Cieszy każde centrum lokalne, które powstało i animuje lokalną społeczność" - napisał Jóźwiak.

Przypomniał, że za kilka dni wejdzie w życie tzw. "mała" ustawa reprywatyzacyjna. "Miałem okazję pracować nad nią na każdym etapie - od projektu, poprzez obronę jej na posiedzeniu plenarnym Senatu, komisjach sejmowych a na koniec występując w imieniu tysięcy warszawiaków zagrożonych zwrotami, w imieniu interesu publicznego, przed Trybunałem Konstytucyjnym" - podkreślił.

Jóźwiak podziękował wszystkim współpracownikom, z którymi wspólnie przez ostatnie lata zmieniali Warszawę. "Tylko w drużynie mogliśmy tego dokonać. Życzę tego mojemu następcy" - napisał.

Dodał, że szczególnym momentem w jego pracy była współpraca z powstańcami warszawskimi.

"Do zobaczenia, dalej będę z wami zmieniał Warszawę, ale już w innej roli" - napisał Jóźwiak.

Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana była przez dziennikarzy, czy zdymisjonowani przez nią wiceprezydenci są "kozłami ofiarnymi" w sprawie reprywatyzacji. "Nie ma żadnych kozłów, bo do dymisji podał się wiceprezydent (Jóźwiak - PAP), który nadzorował w późniejszym okresie, nie tę decyzję (o działce na Pl. Defilad - PAP), dla dobra sprawy i chęci wyjaśnienia sprawy" - odpowiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.