PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaczyński: Gronkiewicz-Waltz jest personifikacją patologii

  • aw    12 września 2016 - 06:15
Kaczyński: Gronkiewicz-Waltz jest personifikacją patologii
To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować - mówi Kaczyński (fot.: facebook.com)

• Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji.
• Jarosław Kaczyński ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii” demokracji.
Prezes PiS na briefingu prasowym powiedział, że Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, która "jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich i twierdzą o sobie, że to właśnie oni je reprezentują, zaczęli je stosować".

Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji. "My wzywamy nie do referendum, tylko właśnie do dymisji" - zaznaczył.

"Ktoś po takiej kompromitacji, nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy, w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, by się do dymisji podać" - powiedział prezes PiS.

"To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować. Pani prezydent jest osobą, której obecność w życiu publicznym jest niczym innym jak tylko ukazaniem, personifikacją tej wyjątkowo ciężkiej patologii" - zaznaczył Kaczyński.

Czytaj też: Reprywatyzacja, Gronkiewicz-Waltz: nie podam się do dymisji

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Andrzej Dec, 2016-09-12 16:32:55

    To jak w takim razie nazwać Jarosława Kaczyńskiego i jego świtę? Zbiorową personifikacją kłamstwa i cynizmu?