PARTNER PORTALU
 • BGK

Kaczyński o wyborach samorządowych w 2018 r.: Chcemy mocnego składu w każdym województwie

 • aw/PAP    29 stycznia 2017 - 15:52
Kaczyński o wyborach samorządowych w 2018 r.: Chcemy mocnego składu w każdym województwie
Spotkanie PiS w Kielcach (fot.twitter.com/pisorgpl)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę (29 stycznia) w Kielcach, że przed najbliższymi wyborami samorządowymi ugrupowanie oczekuje na kandydatów we wszystkich gminach.
• „Chcemy mocnego składu w każdym województwie" – podkreślił polityk.
Lider PiS spotkał się w Kielcach z działaczami ugrupowania z woj. świętokrzyskiego. 

Kaczyński odniósł się m. in. do wyborów samorządowych. Jak mówił "uregulowania techniczne", które chce wprowadzić PiS w ordynacji wyborczej, mają "utrudnić możliwość fałszowania wyborów". "Chcemy wprowadzić zasadę dwóch kadencji już od najbliższych wyborów samorządowych. Wszystkie zmiany w ordynacji wyborczej mają na celu usunięcie patologii, a nie dobrych samorządowców" - dodał lider PiS.

Czytaj też: Kaczyński do burmistrzów: Powrotu nie bedzie, nawet po przerwie

"Oczekujemy kandydatów na samorządowców we wszystkich gminach. Chcemy mocnego składu w każdym województwie" - podkreślił Kaczyński.

W ocenie prezesa PiS, jeśli partia uzyska "satysfakcjonujący wynik w wyborach samorządowych, to będzie dużo łatwiej wygrać wybory parlamentarne w 2019 r." "Proszę państwa o mobilizację do ciężkiej pracy, abyśmy mogli zwyciężać kolejne wybory" - zaapelował Kaczyński do działaczy.

Kaczyński odniósł się także do planowanej reformy służby zdrowia i sądownictwa. W jego ocenie reforma służby zdrowia jest sprawą "ogromnej wagi". "Nie możemy dalej tolerować obecnego systemu" - podkreślił polityk.

Jako "konieczną" określił z kolei reformę sądownictwa. "Ludzie bardzo nisko oceniają sądy. Obecny stan sądownictwa jest skandaliczny" - argumentował Kaczyński.

"Nie chcemy konfliktów, ale zmiana Polski będzie wywoływać sprzeciw grup interesu" - ocenił polityk.

Jak powiedział po zakończeniu spotkania dziennikarzom wiceprezes świętokrzyskiego PiS, senator Krzysztof Słoń, było to w ostatnim czasie 13. spotkanie, które prezes PiS odbył z przedstawicielami ugrupowania w terenie. W Kielcach uczestniczyło w nim ponad 200 osób - m. in. świętokrzyscy samorządowcy PiS.

Słoń wyjaśniał, że omawiano "najpilniejsze ustawy", które właśnie są procedowane lub będą procedowane w najbliższym czasie. "Można by powiedzieć ustawy ustrojowe, które - jak już zdążyliśmy pokazać - zmieniają Polskę" - ocenił senator.

Senator zaznaczył, że dużo rozmawiano o najnowszych propozycjach PiS związanych z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, ale także i parlamentarnymi, do Parlamentu Europejskiego i prezydenckimi. Dodał, że chodzi tu m. in. o kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem lokali i komisji wyborczych, ochroną kart wyborczych, transmisje z lokali wyborczych.

Dyskutowano także o kadencyjności samorządowców, o wyborach bezpośrednich na radnych w mniejszych miejscowościach, oraz o tym, czy nie zmniejszyć liczby kandydujących na listach w wyborach proporcjonalnych.

Jak wyjaśniał Słoń, spotkanie było zamknięte, aby przedstawiciele PiS mogli "spokojnie" porozmawiać z władzami partii.

W konferencji zorganizowanej w Kieleckim Centrum Kultury uczestniczyli także: wiceprezes PiS, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka PiS i KP PiS Beata Mazurek, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i świętokrzyscy parlamentarzyści ugrupowania.

Na przyjazd lidera PiS przed wejściem do budynku oczekiwało kilkunastu członków świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Prawo wyborcze - blog, 2017-01-30 15:45:49

  Powoli rozpoczyna się kampania wyborcza. Wszystkie partie przygotowują się do zbliżających się wyborów, chociaż dopiero mamy rok 2017, a więc jeszcze ponad półtora roku do wyborów! Po więcej komentarzy zapraszam na: prawowyborcze.com.pl