PARTNER PORTALU
  • BGK

Kadencyjność w samorządach: PiS chce kadencyjności bo boi się, że przegra wybory samorządowe?

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    23 stycznia 2017 - 09:13
Kadencyjność w samorządach: PiS chce kadencyjności bo boi się, że przegra wybory samorządowe?
Kosiniak- Kamysz podkreślał, że nowa propozycja Jarosława Kaczyńskiego może bardzo utrudnić i ograniczyć pracę w samorządach, w powiatach i gminach (fot.twitter.com/nowePSL/media)

• PSL sprzeciwia się kadencyjności w samorządzie.
• Samorządowcy mówią nam o tym, że okrojono ich kompetencje w ostatnim roku - mówił poseł PSL, • Dla lider formacji Władysława Kosiniak-Kamysza pomysł Jarosława Kaczyńskiego jest niekonstytucyjny.
Kosiniak- Kamysz podkreślał, że nowa propozycja Jarosława Kaczyńskiego może bardzo utrudnić i ograniczyć pracę w samorządach, w powiatach i gminach. - Zmiany (proponowane przez PiS) rodzą nową rzeczywistość, w tym zwłaszcza inicjatywa ograniczenia kadencji z prawem działającym wstecz - dookreślił Kosiniak-Kamysz. Polityk zaakcentował, że tak rozumie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma jeszcze projektu ustawy ze strony PiS.

Co zainteresowało Kosiniaka-Kamysza, to fakt, że używa się określeń "sitwa", czy "układ" do opisywania sytuacji w samorządach. W przypadku większości gmin i powiatów trzeba uzyskać 50 proc. poparcia, by rządzić lokalną społecznością.

- Są drugie tury, w których dziesiątki i setki osób, decydują - zaznaczał lider PSL. - (Propozycje PiS) to ograniczenie roli suwerena, szczególnie jeśli proponuje się rozwiązanie "do tyłu" - to o ograniczeniu kadencji. - Zmniejszy się pulę osób, które mogą startować.

Dla PSL ważne jest, że wiele osób piastujących funkcje w samorządach, to politycy lokalni, bezpartyjni. Dopiero po nich pojawia się duża grupa działaczy PSL. - Może PiS się obawia, że przegra w uczciwej walce - ocenił polityk PSL pytany w Polskim Radiu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • koza, 2017-01-28 10:04:27

    bardzo dobrze dość sitw w polsce lokalnej tu nikt spoza układu nie dostanie pracy czy jakś innych bonusòw z podatnika kasy typuz urzędu pracy itp sitwy kolesi ich rodzin koniecznie z tym skończyć ! obywatele poprą ten kirunek zmian i pis zyska punkty!!
  • Krzysztof Kornatowicz, 2017-01-23 10:30:46

    Sprostytuowane polskojęzyczne der Dzienniki stawiając znaki zapytania na końcu tytułów ich sprostytuowanych jątrzących, szczujących przekazów prosto z Berlina, uważają, że nie łamią prawa . Można na przykład zmontować tytuł " Czy Merkel z całą pewnością nie jest uwikłana w morderstwo swojej sio...stry ? I co ? To nie jest podprogowe sugerowanie, że Merkel jest zabójczynią ? Czas wyprosić z Polski te sprostytuowane udające polskie szczekaczki szkopskie, które sieją nienawiść i skłócają społeczeństwo dla potrzeb politycznych naszych odwiecznych wrogów !!! Krzysztof Kornatowicz  rozwiń