PARTNER PORTALU
  • BGK

Kadencyjność w samorządach: Trybunał zakwestionuje zmiany w ordynacji wyborczej?

  • PAP/AT    23 stycznia 2017 - 09:39
Kadencyjność w samorządach: Trybunał zakwestionuje zmiany w ordynacji wyborczej?
Będziemy próbowali przekonać Trybunał Konstytucyjny by nie kwestionował zmian w ordynacji wyborczej (fot.flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0)

• Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dot. kadencyjności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
• Będziemy próbowali przekonać Trybunał Konstytucyjny - dodał.
Kaczyńskie był pytany w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław, czy nie obawia się, że proponowane przez PiS wprowadzenie od wyborów samorządowych w 2018 r. dwóch kadencji dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, jest złamaniem zasady niedziałania prawa wstecz.

"To nie jest działanie prawa wstecz, dlatego, że działanie prawa wstecz występuje wtedy, jeśli narusza się czyjeś prawa w sferze prywatnej, prawno-karnej, a w tym wypadku mamy od czynienia z innego rodzajem prawami. Ale sprawa jest do przedyskutowania" - podkreślił.

Czytaj też: Kadencyjność w samorządach przesądzona?

Lider PiS dodał, że jego ugrupowanie bierze pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dotyczących kadencyjności. "Będziemy próbowali przekonać Trybunał Konstytucyjny. Uważamy, że to nie jest złamanie zasady niedziałania prawa wstecz, ale to jest kontrowersyjne i ostateczna decyzja będzie należała do Trybunału Konstytucyjnego" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.