PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz. Ruszyła akcja dla potrzebujących "Zawieś posiłek"

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 16:52
Kalisz. Ruszyła akcja dla potrzebujących "Zawieś posiłek"
- Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyjmie się i będzie trwała jak najkrócej, bo nie będzie już potrzebujących - powiedział Sapiński. (fot.shutterstock.com)

Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza był pierwszą osobą, która wzięła udział w zainaugurowanej w poniedziałek (5.02) akcji "Zawieś posiłek w Kaliszu". Jej inicjatorami jest  fundacja CHOPS.
Fundacja CHOPS zaprosiła kaliszan do udziału w akcji pomocy potrzebującym pod hasłem "Zawieś posiłek w Kaliszu". Przystąpiły do niej cztery lokale, w których każdy, kto tylko zechce, może kupić zupę lub frytki potrzebującej osobie. Za 3,50 zł otrzymuje żeton, który - albo zabiera ze sobą i wręcza go wybranej przez siebie osobie, albo wrzuca żeton do koszyczka.

- Wówczas pracownicy lokalu informują potrzebującą osobę, że może zjeść zupę czy frytki za darmo, bo ktoś już za to zapłacił - wyjaśnił prezes fundacji Roman Żarnecki. Wyjaśnił, że w akcji chodzi nie tylko o potrzebujących, ale także o generowanie dobra i zorganizowanie w mieście zmowy dobroci.

Pierwszym klientem, który wziął udział w akcji był prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński. - Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyjmie się i będzie trwała jak najkrócej, bo nie będzie już potrzebujących. Wierzę, że do pomysłu przyłączą się właściciele innych lokali i że nikt w Kaliszu nie będzie głodny - powiedział Sapiński. Dodał, że sam będzie zawieszać zupy systematycznie.

Do akcji przystąpiły cztery punkty gastronomiczne: bary "A nóż widelec" przy ul. Rzeźniczej i "Bajeczny" przy ul. Złotej oraz dwie restauracje "Speed food" i "Acropol" przy ul. Chopina.

Fundacja CHOPS znana jest też w mieście z akcji pod hasłem "Wymiana ciepła". W ramach akcji na ulicach miasta stanęły wieszaki. Każdy, kto zechce może zawiesić na nich niepotrzebne ubranie, które potrzebujący może wziąć za darmo. - Wieszaki będą stały przez całą dobę w okresie zimowym - powiedział Żarnecki.

Jeden z wieszaków stoi przed Młodzieżowym Domem Kultury przy ulicy Fabrycznej. Kolejny ustawiono na ulicy Chopina obok baru "Speed Food". Do akcji włączyło się także Kaliskie Stowarzyszenie Chorych na Cukrzycę, które postawiło wieszak przy ulicy Serbinowskiej. Natomiast Katolicki Ruch Antynarkotyczny Karan postawiło wieszak na ulicy Granicznej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.