PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamil Kalinka kandydatem na komisarza Tarnobrzega

  • PAP/JS    5 marca 2018 - 17:19
Kamil Kalinka kandydatem na komisarza Tarnobrzega
Kalinka od 2014 r. był radnym miejskim PiS w Tarnobrzegu; mandat radnego złożył w ubiegłym tygodniu (nie można łączyć funkcji radnego i komisarza) (fot. facebook)

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgłosiła kandydaturę Kamila Kalinki na komisarza Tarnobrzega. Decyzję w tej sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki. Wyznaczenie komisarza jest konieczne, ponieważ prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. przebywa w areszcie tymczasowym.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek, we wniosku złożonym do premiera za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji, wojewoda wskazała Kamila Kalinkę, jako kandydata na osobę, która może przejąć zadania i kompetencja prezydenta Tarnobrzega.

Kalinka od 2014 r. był radnym miejskim PiS w Tarnobrzegu; mandat radnego złożył w ubiegłym tygodniu (nie można łączyć funkcji radnego i komisarza). Jest szefem struktur PiS w Tarnobrzegu oraz dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tym mieście.

Przebywający od piątku 23 lutego br. w tymczasowym areszcie prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. został zatrzymany w swoim gabinecie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura postawiła mu zarzut, że w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Grzegorz K. nie przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła jednak ich treści.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.