PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamil Kalinka mianowany komisarzem Tarnobrzega

  • PAP    8 marca 2018 - 09:42
Kamil Kalinka mianowany komisarzem Tarnobrzega
Tarnobrzeg - miasto w woj. podkarpackim zamieszkałe przez około 50 tys. ludzi (fot. Shuttetrstock.com)

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Kamila Kalinkę do wykonywania zadań i kompetencji prezydenta Tarnobrzega - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Wyznaczenie komisarza było konieczne, ponieważ prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. przebywa w areszcie tymczasowym. A że nie ma zastępców prezydenta pojawił się problem z regulowaniem przelewów związanych z wypłatami pracowników "budżetówki" i świadczeniami 500 plus.

Rzeczniczka powiedziała, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, Kalinka będzie wykonywał zadania prezydenta Tarnobrzega w czasie, kiedy Grzegorz K. będzie przebywał w areszcie. "Jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu prezydenta" - zaznaczyła Waksmundzka-Szarek.

Kandydaturę Kalinki zgłosiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart we wniosku, jaki złożyła do premiera, za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Kalinka od 2014 r. był radnym miejskim PiS w Tarnobrzegu; mandat radnego złożył w ubiegłym tygodniu (nie można łączyć funkcji radnego i komisarza). Jest szefem struktur PiS w Tarnobrzegu oraz dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tym mieście.

Przebywający od 23 lutego br. w tymczasowym areszcie prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. został zatrzymany w swoim gabinecie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura postawiła mu zarzut, że w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Grzegorz K. nie przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła jednak ich treści.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.