PARTNER PORTALU
  • BGK

Kandydaci na prezydenta Gdańska, Gdyni: Nowoczesna odsłoniła karty

  • PAP/MN    8 lipca 2017 - 20:19
Kandydaci na prezydenta Gdańska, Gdyni: Nowoczesna odsłoniła karty
Ryszard Petru podał nazwiska kandydatów podczas briefingu Nowoczesnej w sobotę (8 lipca) w Gdyni. (fot. Twitter)

Kto kandydatami na prezydenta Gdańska i Gdyni w wyborach samorządowych w 2018 roku? Lider Nowoczesnej Ryszard Petru ujawnił nazwiska.
• Posłanka Nowoczesnej z Pomorza Ewa Lieder w wyborach samorządowych w 2018 r. będzie kandydatką na prezydenta Gdańska.

• Ekonomista i przedsiębiorca Bartłomiej Austen będzie kandydatem na prezydenta Gdyni.

• Nowoczesna będzie wystawiać kandydatów w całym kraju.

Lider partii Ryszard Petru poinformował na konferencji w Gdyni, że ugrupowanie wystawi swych kandydatów na prezydenta w Gdyni i w Gdańsku. Dodał, że "partia będzie wystawiać kandydatów w całym kraju". "Są miejscowości, w których będziemy szukać porozumień ponadpartyjnych, np. z ruchami miejskimi lub lokalnymi" - wyjaśnił.

Posłanka Ewa Lieder powiedziała, że Nowoczesna przygotowuje się do wyborów bardzo intensywnie. "Będziemy mieć dla każdego miasta w Trójmieście program" - zapowiedziała. Przyznała, że działacze "zastanawiają się czy nie będzie kontynuowana w całym kraju akcja dotycząca lokalnych problemów". "Co można poprawić, co można zmienić w miastach, żeby nam wszystkim żyło się lepiej, wygodniej" - tłumaczyła. Zaznaczyła, że "w naszym programie będziemy pilnowali żeby mieszkańcy byli szczęśliwymi mieszkańcami miast".

Lieder przyznała, że "nie będzie łatwo pokonać dotychczasowych prezydentów Gdańska i Gdyni". "To nie jest łatwe zadanie ale to nie znaczy, że jest to zadanie niemożliwe" - dodała. Oceniła, że "już jest czas, żeby w wielu miastach zmienić prezydentów". "Oni są już za długo, może już za bardzo się przyzwyczaili, w całej Polsce wiele miast potrzebuje zmiany, może młodszych ludzi, z nowymi pomysłami, z nową energią" - przekonywała.

Powiedziała, że Nowoczesna wystawi listy swoich kandydatów na radnych w Gdańsku w Gdyni i "w wielu miejscowościach w okręgach nr 25 i 26 (obejmujących całe województwo pomorskie)". "Jesteśmy jeszcze przed ostatecznymi decyzjami, być może będziemy mieć koalicje z lokalnymi działaczami" - dodała.

Czytaj też: PSL przygotowuje listy kandydatów do wyborów samorządowych

"Mamy jeszcze KOD, mamy wiele innych różnych organizacji, z którymi można. To są ludzie, którzy działają na rzecz miasta, nie do końca to jest ważne, czy są w jakiejś partii czy nie są" - tłumaczyła Lieder.

Obecna kandydatka Nowoczesnej ubiegała się o urząd prezydenta Gdańska w wyborach w 2014 r. z ramienia ugrupowania Gdańsk Obywatelski. Zajęła trzecie miejsce na sześcioro kandydatów.

Kandydat na prezydenta Gdyni Bartłomiej Austen powiedział, że jego kampania "wystartuje ostro" po wakacjach. Zwrócił uwagę, że obecny prezydent Gdyni Wojciech Szczurek "współrządzi Gdynią tak naprawdę od 1991 roku, najpierw jako przewodniczący Rady Miasta, a od 1998 roku jako prezydent". "Będziemy starali się przekonać mieszkańców, że już czas na zmianę" - dodał.×
KOMENTARZE (1)

  • tensam, 2017-07-22 14:04:23

    Do gnoju , anie na stołki. Nowoczesna -wsteczna -glówna hamulcowa wypier...