PARTNER PORTALU
  • BGK

Kandydata PO na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego wyłonią prawybory

  • PAP/TK    5 kwietnia 2018 - 13:05
Kandydata PO na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego wyłonią prawybory
W połowie maja poznamy kandydata PO na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego (Fot. mat. prasowe)

Krzysztof Karwatowicz, Robert Surowiec i Radosław Wróblewski powalczą w prawyborach Platformy Obywatelskiej o kandydaturę na prezydenta Gorzowa Wlkp. Głosowanie odbędzie się 16 maja br., a jego wyniki zostaną ogłoszone dwa dni później.
  • Kandydaci zostali rekomendowani przez władze gorzowskich struktur partii, a potem zaakceptowani przez władze wojewódzkie Platformy.
  • W głosowaniu będą mogli uczestniczyć członkowie Platformy Obywatelskiej funkcjonujący w jej gorzowskich strukturach, bądź mieszkający w tym mieście.
  • Zgodnie z przyjętym harmonogramem prawybory poprzedzą dwie debaty z udziałem kandydatów: 16 kwietnia i 14 maja.

Szef lubuskiej PO senator Waldemar Sługocki zapowiedział, że w regionie w drodze prawyborów będą wyłaniani kandydaci tej partii na prezydentów i burmistrzów największych miast.

"Chcemy zachęcić lokalną społeczność do takiego żywego partycypowania, uczestniczenia w debacie o Gorzowie, o przyszłości miasta Gorzowa" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Gorzowie Sługocki.

Posłanka PO Krystyna Sibińska przekazała, że kandydaci zostali rekomendowani przez władze gorzowskich struktur partii, a potem zaakceptowani przez władze wojewódzkie Platformy.

Czytaj także: Wybory samorządowe 2018: Politolodzy o szansach PiS na stanowiskach marszałków województw

"Platforma Obywatelska zawsze odnosiła sukcesy w Gorzowie, jeśli chodzi o wybory do rady miasta. Jesteśmy przekonani, że nasz program, nasi kandydaci, również kandydatki, które będą startowały do rady miasta zaprezentują dobre rozwiązania dla Gorzowa i dzięki temu uzyskamy zaufanie naszych wyborów o co już dzisiaj będziemy zabiegać prowadząc naszą kampanię w prawyborach" - powiedziała Sibińska.

Krzysztof Karwatowicz jest z wykształcenia politologiem. Przez wiele lat pracował w gorzowskim magistracie, w tym na kierowniczych stanowiskach w wydziałach odpowiedzialnych za rozwój miasta, inwestycje czy integrację europejską. Obecnie jest szefem referatu rozwoju gospodarczego w podgrzowskiej gminie Santok. Jest autorem wielu publikacji nt. funduszy UE i integracji europejskiej.

"Jestem osobą bardzo mocno zakorzenioną w Gorzowie. Moje kompetencje, które cały czas staram się poszerzać, będą bardzo dobrą rekomendacją jako kandydata na prezydenta miasta. Wiem, jak to miasto powinno funkcjonować, wiem jakie są szasnę przed tym miastem" - podkreślił Karwatowicz.

Robert Surowiec jest absolwentem marketingu zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, przedsiębiorcą i wiceprezesem Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. To także wieloletni radny miejski, dwukrotnie był przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa, a obecnie jej wiceprzewodniczący.

"Władza w tym mieście od wielu lat oderwała się od mieszkańców. Mam odwagę rozmawiać z mieszkańcami, mam odwagę zmierzyć się z trudnymi tematami. Jestem przekonany, że tak powinna wyglądać władza. Władza powinna służyć mieszkańcom, a nie mówić mieszkańcom, co w Gorzowie jest potrzebne" - powiedział Surowiec.

Radosław Wróblewski był wicekuratorem lubuskiej oświaty, z wykształcenia jest pedagogiem. Obecnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Lubuskiego. W latach 2010-14 był radnym miejskim w Gorzowie.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.