PARTNER PORTALU
  • BGK

Kara grzywny dla wójta. Chciał wyłudzić unijną dotację

  • pt    12 maja 2016 - 09:19
Kara grzywny dla wójta. Chciał wyłudzić unijną dotację
Sąd skazał wójta na grzywnę za próbę wyłudzenia dotacji unijnej. (fot.fotolia)

• Aby wnioskować o unijną dotację, wójt Przytocznej polecił podległemu urzędnikowi podrobić decyzję o wycince drzew - uznał sąd w Międzyrzeczu.
• Zarówno wójt, jak i starosta międzyrzecki zostali uznani za winnych.
Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu oskarżyła starostę międzyrzeckiego i wójta Przytocznej oraz urzędnika z Przytocznej o próbę wyłudzenia unijnej dotacji – podaje "Gazeta Wyborcza".

Śledczy twierdzili, że w tym celu w starostwie powiatowym i w urzędzie gminy w maju 2014 r. powstały dokumenty (z datą wsteczną - 11 grudnia 2013 r.) poświadczające wycinkę drzew, której nie było. Decyzja ta była potrzebna gminie Przytoczna, która wnioskowała o dotację unijną.

Dokument został sfałszowany w starostwie powiatowym w Międzyrzeczu przez urzędniczkę Monikę Z. W gminie Przytoczna przez urzędnika Krzysztofa C.

Kobieta została osądzona w osobnym procesie. Uznano ją za winną, ale postępowanie wobec niej zostało warunkowo umorzone. Identyczną karę sąd wymierzył dziś Krzysztofowi C. (zawieszoną na dwa lata), bo "tylko wykonywał polecenia".

- Inicjatorami tego wszystkiego byli tak naprawdę wójt gminy Przytoczna i starosta międzyrzecki - podkreśla w rozmowie z Gazetą Wyborczą prokurator z Międzyrzecza.

Sąd orzekł wobec wójta i starosty kary grzywny. Nie zakazał jednak pełnienia funkcji publicznych
Wyrok nie jest prawomocny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.