PARTNER PORTALU
  • BGK

Karczewski: Sasin lub Krajewski mogą kandydować w Warszawie

  • pt/pap    3 marca 2017 - 09:28
Karczewski: Sasin lub Krajewski mogą kandydować w Warszawie
Jarosław Krajewski (fot.twitter)

W wyborach na prezydenta Warszawy PiS bierze pod uwagę między innymi kandydaturę posłów Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Karczewski, pytany w Telewizji Republika, jak ważne dla Prawa i Sprawiedliwość są wybory samorządowe w Warszawie podkreślił, że partia przykłada "dużą wagę" do wyborów w stolicy.

Marszałek Senatu dodał, że obecnie PiS bierze pod uwagę dwóch kandydatów na prezydenta miasta.

"Są brani pod uwagę dwaj posłowie - Jacek Sasin i pan Krajewski, ale też myślimy o innych kandydatach. Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda; takich, którzy na początku nie będą mieli wielkich szans, ale jednak będą wygrywać i będą wygrywać również w innych dużych miastach" - powiedział Karczewski.

Podkreślił, że PiS już rozpoczął przygotowania do wyborów samorządowych, bo "chce mieć dobrą kampanię i dobrych kandydatów". "Chcemy pokazać Polakom, w jaki sposób chcemy prowadzić samorządy" - mówił.

Karczewski pytany o ewentualne zmiany w funkcjonowaniu samorządów, w tym o ograniczenie wyborów samorządowych do jednej tury, odparł, że "jest to bardzo ciekawa propozycja".

"Tak jest przecież w wyborach nie proporcjonalnych, tylko większościowych do Senatu (..) W 90 proc. ten, który wygrywa i tak wygrywa, więc nie wiem, czy warto jest przeprowadzać wybory w drugiej turze. Jest to do zastanowienia, ale to jest moje osobiste zdanie. Nie analizowane i nie konsultowane partyjnie" - podkreślił marszałek Senatu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-03-03 16:42:58

    Pan Sasin skompromitował się aglomeracyjnym projektem. Niech się zajmie konkretną pracą, poza polityką.