PARTNER PORTALU
 • BGK

Karta Dużej Rodziny: Nowe zniżki także za prąd i telefon

 • aw/PAP    10 czerwca 2016 - 07:56
Karta Dużej Rodziny: Nowe zniżki także za prąd i telefon
Jak zaznaczyła minister, prace nad rozwojem Karty Dużej Rodziny są jednym z elementów polityki rodzinnej rządu (fot.MRPiPS)

• Zniżki na opłaty za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, zakupy spożywcze oraz łatwiejszy dostęp do rekreacji - to niektóre z nowych udogodnień dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
• Umowy o współpracy podpisała szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
"Chcielibyśmy, żeby podpisanie umów było nowym otwarciem dla Karty Dużej Rodziny. Cieszymy się, że dołączają do nas tak ważni partnerzy, którzy pozwolą rodzinom na to, żeby skorzystać z ulg przy zakupie sprzętu i akcesoriów sportowych, korzystaniu usług telekomunikacyjnych, ponoszeniu opłat za energię czy skorzystaniu - co jest niezwykle ważne - z zakupów żywności po atrakcyjniejszych cenach" - mówiła w czwartek (9 czerwca) podczas uroczystości minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"To przecież polskie rodziny wielodzietne w największym stopniu, w postaci VAT-u oddają znaczącą część środków finansowych, które otrzymują. To one w najmniejszym stopniu mogą wydawać pieniądze na towary luksusowe albo np. oszczędzać" - przypomniała.

Karta na pomoc rodzinom

Jak zaznaczyła minister, prace nad rozwojem Karty Dużej Rodziny są jednym z elementów polityki rodzinnej rządu. "Spoczywa na nas obowiązek, ale też przywilej budowania dobrych warunków dla rozwoju i tworzenia polskich rodzin. To niezwykle ważne" - mówiła.

"Jesteśmy przekonani, że z tej oferty, która jest uzupełniającym instrumentem polityki rodzinnej, a nie zastępującym politykę rodzinną - co chciałabym wyraźnie podkreślić - powinno skorzystać więcej rodzin. Osób, które mogą to zrobić, jest ponad 3 mln 500 tys., w tym 2 mln 200 tys. dzieci. Myślę, że dzięki tej uroczystości i podpisaniu tego porozumienia oferta będzie atrakcyjniejsza dla beneficjentów" - dodała.

Nowi partnerzy Karty Dużej Rodziny oferują jej posiadaczom m.in. zmniejszenie opłat za zużycie energii elektrycznej, rabaty na zakupy w supermarketach i sklepach sportowych, zniżki na usługi telekomunikacyjne, tańsze karty zniżkowe i ubezpieczeniowe.

Dla beneficjentów Karty zostanie również uruchomiona aplikacja na urządzenia mobilne "KDR na smartfony", dzięki której będzie można skorzystać ze zniżek po pokazaniu Karty w telefonie oraz szybko za pomocą usługi geolokalizacyjnej sprawdzić, które z pobliskich punktów oferują zniżki.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, jest przyznawana bezpłatnie i bez względu na dochód każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice otrzymują kartę dożywotnio, a dzieci mogą jej używać do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Partnerami karty - z której korzysta już około półtora miliona osób - jest 1,1 tys. firm instytucji i 11 tys. miejsc w całej Polsce.

Lista zniżek jest dostępna na stronie www.rodzina.gov.pl.

Cienie programu KDR

Pod koniec maja NIK opublikowała raport, z którego wynika, że choć Karty Dużej Rodziny jest potrzebnym narzędziem, to jej skuteczność - ze względu na zakres dostępnych ulg i zniżek - jest ograniczona.

Z ankiety przeprowadzonej przez NIK wynika, że duża część rodzin wielodzietnych nie przystąpiła do programu, bo w pobliżu ich miejsca zamieszkania brakowało miejsc, firm i usług, które proponowałyby ofertę zniżkową. Ankietowane rodziny nie zawsze wiedziały też, gdzie i jak mogą z Karty skorzystać. Często wskazywano także na nieciekawe zniżki i nieatrakcyjną listę podmiotów, które je oferują.

Według NIK Karta Dużej Rodziny przynosi oszczędności tym rodzinom wielodzietnym, które znajdują się w relatywnie dobrej kondycji, natomiast rodziny wielodzietne, którym wiedzie się najgorzej, korzyści finansowe wynikające z korzystania z Karty odczuwały w najmniejszym stopniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (7)

 • Elżbieta, 2018-02-28 07:44:55

  Ta karta to jedna duża ściema jaki prąd gdzie te wszystkie zniżki.
 • Pit, 2018-02-16 17:01:11

  Ostatnio dodaliśmy zniżkę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w salonach easywaxing.pl i easynails.pl Zapraszamy!
 • Wojciechowska iwona , 2017-12-05 12:05:21

  Zniszka za prad