PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta Dużej Rodziny: opłata za wydanie duplikatu i stawka kosztów gminy

  • MIW    16 lutego 2018 - 10:00
Karta Dużej Rodziny: opłata za wydanie duplikatu i stawka kosztów gminy
Za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny trzeba będzie zapłacić 9,40 zł (fot. www.opole.pl)

W Dzienniku Ustaw RP opublikowane zostało w czwartek (15.02) obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 8 lutego 2018 r. w sprawie wysokości opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny oraz wysokości kosztów gminy związanych z przyznaniem tej Karty oraz wydaniem jej duplikatu.
I tak za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny trzeba będzie zapłacić 9,40 zł (poprzednio 9,21 zł). Z kolei koszt realizacji ustawy przez gminę za obsługę zadań gminy związanych z przyznawaniem Karty (finansowane jest to z budżetu państwa) został oszacowany na kwotę 13,67 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie (poprzednio 13,40 zł).

Czytaj: Gdzie najwięcej Kart Dużej Rodziny? Zobaczcie mapę 

Po nowelizacji w razie gdy po przyznaniu Kart członkom rodziny wielodzietnej nastąpi zmiana w liczbie członków tej rodziny, czego skutkiem będzie konieczność przyznania kolejnej Karty, lub w razie przyznania nowej Karty członkowi rodziny wielodzietnej, który był już posiadaczem Karty, lub w razie stwierdzenia utraty prawa do posiadania Karty, koszt realizacji ustawy przez gminę wynosi 2,74 zł za przyznanie Karty (było 2,68 zł).

Czytaj: Kartą Dużej Rodziny można się już posługiwać przez smartfony i tablety

Koszt realizacji ustawy przez gminę za: wydanie duplikatu Karty; udostępnienie karty elektronicznej (w razie gdy członkowi rodziny wielodzietnej, na jego wniosek, wydana została wyłącznie karta tradycyjna); bądź wydanie karty tradycyjnej (gdy członkowi rodziny wielodzietnej, na jego wniosek, udostępniona już została karta elektroniczna) wyniesie teraz 1,37 zł (było 1,34 zł).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.