PARTNER PORTALU
  • BGK

Katarzyna Lubnauer: Koalicja opozycji w wyborach samorządowych możliwie szeroka

  • PAP/PSZ    5 stycznia 2018 - 09:46
Katarzyna Lubnauer: Koalicja opozycji w wyborach samorządowych możliwie szeroka
Katarzyna Lubnauer jest optymistką ws. formowania koalicji opozycji przed wyborami samorządowymi. (fot. mat. pras.)

Budowanie szerokiej koalicji przed wyborami samorządowymi jest dla opozycji bardzo ważne; jesteśmy bliżej niż dalej jej stworzenia - oceniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem może się ona składać nie tylko z Nowoczesnej, PO, PSL i SLD.
Katarzyna Lubnauer była pytana w Polskim Radiu 24 o to, czy Nowoczesnej "jest bliżej do SLD czy PO". "Wyjątkowe czasy czasami wymagają wyjątkowych rozwiązań i budowanie szerokiej, wielkiej koalicji jest dla opozycji bardzo ważne" - stwierdziła.

Dopytywana, czy w tej koalicji mogłyby się znaleźć PO i SLD, oznajmiła: "Z jednej strony PO, z drugiej SLD, z trzeciej - tam gdzie się da, PSL". Jak oceniła, Polskie Stronnictwo Ludowe byłoby "bardzo ważnym elementem" takiej koalicji. "Na razie oni deklarują, że nie chcą do sejmiku startować w ramach koalicji tylko samodzielnie; zobaczymy jakie będą sondaże" - dodała.

Na uwagę, że szef PO Grzegorz Schetyna oraz inni liderzy opozycji również wielokrotnie mówili o potrzebie zjednoczenia i nic jak dotąd z tego nie wynikło, Lubnauer odpowiedziała, że rozmowy wciąż są w toku. "Jesteśmy, mogę powiedzieć, bliżej niż dalej, niż jakiś czas temu, stworzenia takiej koalicji" - oceniła.

Czytaj także: Ryszard Petru prezydentem Wrocławia? Jest stanowisko Nowoczesnej

Według szefowej Nowoczesnej, poza partiami politycznymi, powinny się w niej znaleźć również ruchy miejsce i kobiece. "Koalicja powinna być maksymalnie szeroka po to, żeby móc zatrzymać PiS z prostego powodu; nigdy w państwie nie jest dobrze, jeżeli jest skrajna nierównowaga" - podkreśliła. Jej zdaniem w Polsce przejawia się ona w "niedemokratycznym przejmowaniu przez PiS Trybunału Konstytucyjnego" czy prokuratury.

"Jestem przekonana, że wszyscy widzą, że to jest konieczność (budowanie koalicji), że to wyzwanie chwili, że to jest wyjątkowa sytuacja; mamy zakłamywanie rzeczywistości przez PiS" - przekonywała szefowa Nowoczesnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • danderek, 2018-01-06 09:15:04

    Ważne,by opozycja schowała ambicje w kieszeń i poszła do wyborów razem. Póki co obecne działania poszczególnych partii mnie nie przekonują. Tylko razem opozycja może wygrać.